مدیركل ارشاد تهران:

استعدادهای برتر تهران به جامعه تئاتر كشور معرفی می گردند

استعدادهای برتر تهران به جامعه تئاتر كشور معرفی می گردند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اعلام نمود: استعدادهای نوظهور و درخشان هنری استان به جامعه تئاتر و سینمای کشور معرفی می گردند.به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، احدجاودانی روز پنجشنبه در آئین اختتامیه اولین همایش نمایش هنرجویی استان تهران در پاکدشت اضافه کرد: برگزاری همایش ها به کشف استعدادها و بالا بردن ظرفیت هنرجویان کمک می نماید.

به گفته وی، برای نخستین بار همایش نمایش هنرجویی در کشور ویژه آموزشگاه های آزاد هنرهای نمایشی شهرستان های استان تهران به میزبانی پاکدشت برگزار شد که با استقبال خوب آموزشگاه ها و هنرجویان همراه شد.


جاودانی برگزاری این همایش را مبتکرانه، نو و بدیع دانست و اضافه کرد: با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و اداره ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت و همکاری آموزشگاه های آزاد هنری-نمایشی شهرستان های استان تهران که پیشنهاد دهنده و مجری کار بود، اقدامی مؤثر انجام شده که تلاش می شود ماندگار و مستمر شود.


فرماندار پاکدشت نیز در این مراسم اظهار داشت: امنیتی که امروز کشور از آن بهره مند است مدیون و مرهون رشادت و جانفشانی های هنرمندانه شهدا است.


مهدی یوسفی جمارانی اضافه کرد: امروز در کشور استعدادهای ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه هنر تئاتر را شاهد می باشیم که با توجه بیشتر و پشتیبانی از هنرجویان و بررسی و رفع مشکلات حوزه هنر می تواند انرژی مضاعفی به هنرمندان داد و آنها را برای ترقی و پیشرفت بیشتر ترغیب کند.


وی افزود: آنچه که مسئولین، مدیران و دست اندرکاران عرصه هنر انجام خواهند داد، نیازمندی های هنرمندان را پوشش نخواهد داد اما با نگاه ویژه به مقوله هنر و زحمات هنرمندان می توان به پیشرفت این عرصه کمک شایانی کرد.


دبیر اجرائی اولین همایش نمایش هنرجویی اظهار داشت: این همایش ویژه آموزشگاههای آزاد بازیگری از سال قبل توسط آموزشگاه های آزاد بازیگری "سو و شون" پایه ریزی شد و قرار بود برگزار گردد که به علت شرایط کرونائی کنسل شد.


رضا گودرزی ضمن اشاره به اینکه این همایش نخستین بار در کل کشور طراحی و اجرا شده است، اضافه کرد: این همایش برگزیده نداشته و طبق توافقاتی که با انجمن نمایش و معاونت هنری صورت گرفته، قرار شد در سالهای بعد اثرات برگزیده به جشنواره استانی راه پیدا کنند.


وی عنوان کرد: در این همایش ۱۳ اثر از هفت شهرستان پاکدشت، قرچک، شهر ری، شمیرانات، رباط کریم و شهریار با شرکت هفت آموزشگاه و هشت کارگردان به روی صحنه رفت.


وی هدف از طراحی و اجرای این همایش را شناسایی و معرفی استعدادها عنوان نمود و اضافه کرد: ۱۳۵ هنرجو در این همایش از دهم اسفند تا چهاردهم اسفند با اجرای ۱۳ اثر هنرنمایی کرده که با حمایت مسئولین این عرصه می توان ثمرات خوبی برای تئاتر و سینمای کشور را شاهد بود.


نخستین همایش نمایش هنرجویی «نهال» ویژه آموزشگاه های آزاد هنرهای نمایشی استان تهران از دهم تا ۱۴ اسفندماه در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.


1399/12/15
12:34:40
0.0 / 5
1015
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , جشنواره , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس دونی