قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

جابجایی روز بزرگداشت شهدا كج سلیقگی بود

جابجایی روز بزرگداشت شهدا كج سلیقگی بود

قم ـ ایرنا ـ قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: جابجایی روز بزرگداشت شهدا از ۷ تیرماه به ۲۲ اسفندماه که زمان بسیار نامناسبی است، کج سلیقگی بوده است و امیدواریم اصلاح گردد.


نصرت الله لطفی چهارشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم اظهار داشت: متأسفانه برگزاری جشن های نیمه شعبان به صورت محله ای در سالهای اخیر کمرنگ شده است و دستگاههای فرهنگی باید از الان برای احیای جشن های مردمی برنامه ریزی و اقدام نمایند.
وی در ادامه اضافه کرد: وقتی برنامه های فرهنگی همچون جشن های نیمه شعبان در بلوار پیامبر اعظم(ص) متمرکز می شود، برگزاری جشن و اجرای برنامه های فرهنگی و فعالیت موکب ها در دیگر نقاط شهر قم و محله ها کمرنگ می شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری را مردمی ترین مراسم سالهای اخیر و بسیار فراتر از انعکاس رسانه ها دانست و اظهار داشت: متأسفانه برخی با مطامع جناحی، مسائلی درباره بیانیه را مطرح نمودند.

* منطقه پردیسان نیازمند راه اندازی کتابخانه های عمومی است
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم هم در این نشست ضمن اشاره به جایگاه نخست قم در سرانه مطالعه کشور تصریح کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا، قمی ها بر خلاف دیگر استانها، ارتباط مستمری با کتابخانه های عمومی داشتند و ما طی این مدت مطالعه کتاب های الکترونیکی را هم ترویج کردیم.
سجاد عمرانی با اشاره به اینکه در استان قم ۲۴ باب کتابخانه عمومی و تعداد بسیاری کتابخانه تخصصی غیرعمومی وجود دارد، افتتاح کتابخانه "شهدای نوبهار" در ابتدای سالجاری را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: منطقه پردیسان به شدت نیازمند راه اندازی تعدادی کتابخانه عمومی است.
وی از افتتاح کتابخانه مرکزی قم در خیابان امام خمینی(ره) بزودی اطلاع داد و اظهار داشت: با راه اندازی این کتابخانه ۲۰ درصد به فضای کتابخانه ای استان افزوده می شود و ما سعی کردیم کتابخانه ها در هر منطقه تأثیرگذاری مناسبی در فضای فکری و فرهنگی محله و منطقه خود داشته باشند.

* کانون های فرهنگی و هنری مساجد قم تأثیرگذاری بالایی دارند
مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم هم در این نشست ضمن اشاره به انتخاب قم بعنوان پایتخت فهمای کشور (پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران) طی سالجاری و سال آینده، اظهار داشت: جوانان مسجدی قم پارسال و سال جاری در تمامی شاخصهای فهما با اختلاف زیاد رتبه نخست را کسب کرده و توان و ظرفیت بالای خویش را به نمایش گذاشتند.
حجت الاسلام سعید روحانی کسب این موفقیت را مرهون همکاری و هماهنگی تمامی دستگاههای اجرایی استان دانست و اظهار داشت: شبکه فرهنگی خیلی خوب و توانمندی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد شکل گرفته است که باید به خوبی مورد توجه و استفاده مسؤولان فرهنگی قرار بگیرد.
وی آمادگی و ظرفیت خیلی خوب کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قم برای انجام هرگونه فعالیت فرهنگی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با استفاده از کارشناسان و متخصصان در حوزه های گوناگون، می توانیم مطالبه های فرهنگی خیلی از کانون های قم داشته باشیم.
یکصد و نود و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و تعدادی از مدیران و رؤسای دستگاههای اجرایی مرتبط در سالن شهید آوینی(ره) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد./


1399/12/13
23:09:49
0.0 / 5
1012
تگهای خبر: تخصص , دستگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی