پشت پنجره ها در جشنواره بلویت آمریكا جایزه گرفت

پشت پنجره ها در جشنواره بلویت آمریكا جایزه گرفت

جایزه قدرت فیلم «power of the film» در جشنواره بلویت آمریکا به فیلم کوتاه «پشت پنجره ها» از ایران تعلق گرفت.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه پشت پنجره ها به کارگردانی مهدی ایروانی برنده جایزه قدرت فیلم جشنواره بلویت Beloit International Film Festival آمریکا شد.

این جایزه در جشنواره بلویت آمریکا در میان تمام آثار پذیرفته شده در جشنواره شامل کوتاه، بلند داستانی، کوتاه و بلند مستند به فیلمی تعلق می گیرد که از لحاظ ساختار و کلیت، تاثیر شگرف و قدرتمندی بر مخاطب بگذارد.

داوران جشنواره بلویت درباب خاصیت های این فیلم که انتخاب در بخش قدرت فیلم انتخاب شد، اینطور اظهار نظر کردند: ممکنست باتوجه به تفاوت بافت و زبان، دنبال کردن فیلم های خارجی با یک فرهنگ دشوار باشد، گرچه شمارا با زاویه دید متفاوتی آشنا می کند. اما این فیلم اینطور نیست، برای اینکه با زبان سینما گرافیک خود با تمام وجود جهانی است.

تنها در ضمن چند دقیقه و در غالب یک ساختار ساده، احساس غرق در شادی و شگفتی را از دل موقعیتی تاریک به وجود می آورد. این فیلم شادی و لذت را مجسم می کند، احساساتی عمیق را عینیت می بخشد بدون نیاز به دیالوگ، که هر کسی می تواند تماشا کند و لذت ببرد.

جشنواره بلویت آمریکا از ۱۹ تا ۲۸ فوریه (اول تا دهم اسفند ۱۳۹۹) در شهر بلویت ایالت ویسکانسین آمریکا به صورت مجازی انجام شد و در مراسم اختتامیه آن هم برگزیدگان عرضه شدند.

فیلم کوتاه پشت پنجره ها جزو آثار پذیرفته شده در جشنواره هنر زنده است و در روزهای برگزاری این جشنواره نمایش داده می شود. جشنواره «هنر زنده است» از دهم تا بیستم اسفند ماه در باغ کتاب برگزار می گردد.


1399/12/13
14:12:32
0.0 / 5
969
تگهای خبر: جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی