جشنواره ملی اسباب بازی، عروسك های ایرانی جداگانه داوری می كند

جشنواره ملی اسباب بازی، عروسك های ایرانی جداگانه داوری می كند

داوری و انتخاب بهترین عروسک های ایرانی در بخش جداگانه ای از ششمین جشنواره ملی اسباب بازی صورت گرفت.به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، دبیرخانه این رویداد ملی سال جاری با هدف معرفی و حمایت ویژه از طراحان و تولیدکنندگان عروسک های ایرانی، بخش جداگانه ای را به داوری عروسک ها اختصاص داد و الان این داوری به پایان رسیده است تا چهار اثر برتر در آیین گشایش جشنواره معرفی شود.
بر این اساس داوران بخش عروسک جشنواره شامل نیلوفر جلیلوند، فرزانه بابایی و آیدین مهدی زاده با بررسی ۲۱۷ اثر ثبت نام شده در سایت اینترنتی جشنواره، نخست ۵۳ عروسک را انتخاب و بعد از آن ۱۹ اثر را بعنوان نامزدهای دریافت جایزه و در نهایت ۴ اثر را بعنوان برگزیده معرفی کردند.
برپایه اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در این میان عروسک های ایرانی در ششمین جشنواره ملی اسباب بازی سال جاری در دو بخش بومی محلی و تجاری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و مقرر است برگزیدگان آن روز ۲۸ بهمن هم زمان با گشایش ششمین جشنواره در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی و از طراحان و سازندگان آنها قدردانی شود.
ششمین جشنواره ملی اسباب بازی با عنایت به شیوع کرونا به صورت مجازی در سایت ویژه جشنواره ملی اسباب بازی از روز ۲۸ بهمن تا ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ و به همت اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری برگزار می گردد.

جشنواره ملی اسباب بازی در یک نگاه

جشنواره ملی اسباب بازی با هدف کمک به ساماندهی و رونق صنعت اسباب بازی از سال ۱۳۹۴ شروع به کار کرده است. ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در پاییز سال ۱۳۹۹ سال جهش تولید، با نگاهی نو در فضای مجازی و با هدف پشتیبانی از کالای ایرانی و کمک به رونق تولید و با هدف برقراری ارتباط میان طراحان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در حوزه اسباب بازی با همراهی شورای نظارت بر اسباب بازی فعالیت خویش را آغاز کرده است. بخش رقابتی، بخش علمی، نمایشگاه تخصصی دستاوردهای اسباب بازی ایرانی، نمایشگاه موسسات ترویج بازی و اسباب بازی و بازار اسباب بازی، قسمت های مختلف این دوره از جشنواره را می سازند.

برگزاری نشست ها، کارگاه ها و همایش علمی، انتخاب برترین اسباب بازی های ایرانی، از برنامه های متنوع این جشنواره است. دبیرخانه ششمین جشنواره ملی اسباب بازی با بهره مندی از زیرساخت های فضای مجازی، این جشنواره را با نگاه توسعه ای در جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» برگزار می نماید. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی، شورای نظارت بر اسباب بازی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی را برگزار خواهند کرد.منبع:

1399/11/25
15:34:17
0.0 / 5
1100
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس دونی