محورهای نشست های پژوهشی جشنواره موسیقی فجر

محورهای نشست های پژوهشی جشنواره موسیقی فجر

به گزارش لباس دونی محورهای نشست های پژوهشی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر قبل از انتشار جدول برنامه های این دوره از نشست ها اعلام گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، نشست های پژوهشی این دوره جشنواره با چهار محور زیر برگزار می شود.
۱- سیر تطور ترانه، صدمه شناسی موسیقی پاپ دو دهه گذشته
۲- سیستم های آموزش نوین موسیقی در جهان
۳- تاریخ نگاری موسیقی و خطر روایت مسلط
۴- سند موسیقی و الزامات آن و ژانربندی انواع موسیقی
گفتنی است نشست های بخش پژوهشی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به دبیری رضا مهدوی، پژوهشگر و آهنگساز با همکاری رادیو گفتگو برگزار و همزمان با جشنواره از این رادیو پخش می شود.
در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش غیر رقابتی ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی برای حضور در جشنواره از راه فراخوان ثبت نام کردند که در اولین مرحله ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.
با عنایت به وضعیت همه گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها تغییرات اجرایی نسبت به جشنواره های قبل دارد. بر مبنای تقسیم بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند.
همزمان با این جشنواره و در بخش جنبی، دومین دوره مسابقه موسیقی و رسانه و بخش پژوهشی از تاریخ ۲۸ بهمن به دبیری حسن ریاحی برگزار می شود. و این رویداد چهارم اسفندماه، همزمان بعد از آخرین اجراها در فضای مجازی، با معرفی برگزیدگان بخش رقابتی، جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه به کار خود آخر خواهد داد.

منبع:

1399/11/24
18:58:54
0.0 / 5
1001
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی