سیاست زدایی از صفحات فیسبوك

سیاست زدایی از صفحات فیسبوك

شرکت «فیس بوک» با هدف کاهش التهابات و اعمال نفوذهای سیاسی، حجم مضامین سیاسی نمایش داده شده روی صفحات کاربران این شبکه اجتماعی را می کاهد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری فرانسه، فیسبوک روز گذشته (چهارشنبه ۲۲ بهمن ماه) اعلام نمود در امتداد طرح مارک زاکربرگ برای کاهش انتشار محتوای تحریک آمیز و فتنه انگیز در پلت فرم این شبکه اجتماعی، از نیوز فیدهای جدید حاوی مضامین و مطالب سیاسی کمتر رونمایی می نماید.

این تغییر از هفته جاری برای درصد کوچکی از کاربران در کانادا، برزیل و اندونزی و در هفته های آتی برای کاربران آمریکایی به صورت آزمایشی به اجرا گذاشته می شود اما روی اطلاعات و اخبار همه گیری کرونا و محتوای انتشار یافته توسط موسسات جهانی بهداشت یا آژانس های رسمی دولتی اعمال نخواهد شد.

آستا گوپتا مدیر محصول فیسبوک در این زمینه اظهار داشت: طی آزمایش های ابتدایی با بهره گیری از سیگنال های مختلف طیفی از روش های گوناگون برای رتبه بندی مضامین سیاسی در نیوزفید کاربران را مورد بررسی قرار خواهیم داد و سپس در مورد رویکردهای که در آینده اتخاذ خواهیم کرد، تصمیم می گیریم.

وی اضافه کرد: همانطور که مارک زاکربرگ به آن اشاره نمود، یکی از بازخوردهای دریافتی متداول در پلت فرم ما این است که کاربران نمی خواهند نیوز فیدشان با مطالب سیاسی پر شود. در چند ماه آتی در جهت درک بهتر ترجیح کاربران درباره مضامین سیاسی کار می نماییم و چند رویکرد را بر طبق اطلاعات به دست آمده آزمایش خواهیم کرد.

سیاست جدید فیسبوک همزمان با آن اتخاذ می شود که این شبکه و دیگر پلت فرم های اجتماعی به سبب فراهم کردن بستری برای نشر اکاذیب و اعمال نفوذهای سیاسی، خصوصاً در دوران انتخابات، هدف انتقادات گسترده قرار گرفتند.

زاکربرگ ماه گذشته اعلام نمود فیسبوک با محدودسازی دیالوگ های تفرقه و تحریک آمیز سیاسی که مدت هاست بین کاربرانش انجام می شود، به دنبال کاستن از تنش ها و التهابات روی پلت فرم خود است.

وی گفته بود این شبکه معروف اجتماعی از این پس دیگر گروه های سیاسی را به کاربرانش پیشنهاد نخواهد کرد و به دنبال آنست تا با بهره گیری از خدمات خودکار حجم مضامین سیاسی نمایش داده شده در نیوزفید کاربران را کم کند.


1399/11/23
13:04:29
0.0 / 5
736
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی