مزایای خوشنویسی با خودكار

مزایای خوشنویسی با خودكار

لباس دونی: یك هنرمند خوشنویس ضمن تاكید بر اینكه آموزش و پرورش باید در مدارس به هنر بیشتر اهمیت دهد، اظهار داشت: آموزش و پرورش باید كلاس های تخصصی خوشنویسی برای معلمان برگزار كند تا بتوانند به صورت حرفه ای آموزش دهند.


عباس هادی زاده در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب، درباب اینكه باید هنر را به صورت آكادمیك آموخت، اظهار نمود: اگر هنرجویان آموزش را به صورت آكادمیك در دانشگاه و یا مراكز آموزشی فراگیرند بسیار بهتر است و معلمان هنر باید از همان دوره كودكی، هنر زیبای خط را به كودكان آموزش دهند تا از خط زیبایی برخوردار باشند.
وی ادامه داد: متأسفانه آموزش و پرورش كلاس های تخصصی برای معلمان خصوصاً فردی كه خط تحریری آموزش می دهد، برگزار نمی كند و برای معلمان آموزش هایی به صورت تشریفاتی تشكیل می شود و بعنوان ضمن خدمت آن هم ۳۶ ساعت آموزش می دهند كه در نهایت یك معلم ناآگاه از خوشنویسی سر كلاس می رود و به بچه ها آموزش می دهد.
این هنرمند خوشنویس اشاره كرد: هنرمندانی هستند كه در كار هنر تلاش و فعالیت های زیادی انجام می دهند و در نهایت پیشكسوت آن هنر می شوند اما عده ای از افراد، پیشكسوتان را نادیده می گیرند و متأسفانه در همه زمینه ها و فعالیت های اجتماعی چنین جریاناتی مشاهده می شود.
وی اشاره كرد: مردم برای آموزش خط به دو دسته تقسیم می شوند؛ افرادی كه از خط بدشان رنج می برند و به فكر اصلاح آن برمی آیند و دسته دیگر واقعاً این هنر زیبا را عاشقانه دنبال می كنند و استقبال مردم در مشهد از هنر خوشنویسی بسیار عالی است.
هادی زاده بیان كرد: مزیت خوشنویسی با خودكار، در دسترس و كاربردی بودن آن است پس سابقه بنده در امر تحریر با خودكار به زمان سربازی و نامه هایی كه از جبهه به خانواده می نوشتم برمی گردد كه بایستی خیلی زیبا نگارش كنم.
وی اذعان كرد: هنر خوشنویسی در خانواده ما موروثی است و از پدر و مادر به ارث رسیده و همه خانواده در اجداد مادری خطاط هستند و نامه به خاطر حساسیت خانواده باید زیبا نگاشته شود. در طول جبهه به قدری اثر هنری نوشتم كه با اتمام سربازی یك نمایشگاه انفرادی با ۴۰ اثر هنری با خودكار، نستعلیق، شكسته، ثلث و نسخ برگزار كردم.
این هنرمند خوشنویس درباب خاصیت های خط تحریری با خودكار، اشاره كرد: خط تحریری با خودكار نسبت به مركب و قلم نی بسیار راحت تر است و تحریر با خودكار كاربردی و باز بسیار سهل الوصول است.
هادی زاده اظهار نمود: در حوزه هنر خطاطی خصوصاً خودكار، متأسفانه هر كسی در جای خودش نیست و بنده زمانی كه نخستین نمایشگاه خط تحریری خودكار را در سال ۸۳ برگزار كردم همگان چه خطاط و چه مردم عادی متعجب بودند كه اصلاً چطور می شود با خودكار خوشنویسی كرد.1397/11/14
15:38:22
5.0 / 5
5271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس دونی