آموزش و پروش و آستان حضرت معصومه(س) انجام می دهند؛

برگزاری پویش مجازی جشن تكلیف دانش آموزان

برگزاری پویش مجازی جشن تكلیف دانش آموزان

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از همکاری این اداره با آستان مقدس حضرت معصومه (س) برای برگزاری پویش مجازی جشن تکلیف دانش آموزان آگاهی داد و اظهار داشت: این پویش باارزش با یک دوره کلیپ های آموزشی برای دختران پایه سوم ابتدایی با تهیه یک بسته محتوایی مناسب و... انجام خواهد شد.


به گزارش روز جمعه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده در جلسه ستاد برگزاری مراسم جشن تکلیف در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: تمام کارهای اداره کل قرآن، عترت و نماز بر چهار اصل مدرسه محوری، فراگیری و اثربخشی، توسعه مشارکت و مشارکت پذیری و تاکید بر کارهای گروهی است که حالا باتوجه به زیست بوم جدید مقداری از کارهای گروهی کاسته شده است.
وی اضافه کرد: اتفاق ارزشمندی در بیست و پنجم آذر ماه سال ۱۳۹۵ رقم خورد و آن هم برگزاری مراسم جشن تکلیف ۲۲۰۰ نفر از دانش آموزان پسر در محضر مقام معظم رهبری مدظله العالی بود که ایشان شخصا قرآن و هدایای را به دانش آموزان اهداء فرمودند و این نخستین جشن تکلیفی بود که به شکل گسترده برای پسران انجام شد.
مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: البته آموزش و پرورش در برگزاری جشن تکلیف دختران سبقه بسیار ارزشمندی دارد اما هنوز هم ضعف هایی برای برگزاری جشن تکلیف پسران در سطح مدارس وجود دارد اما حدود ۵ سالی است که درسطح منطقه و استان جشن تکلیف و برای پسران نیز انجام می شود.
مسیب زاده افزود: همین طور برای دختران یک جشن تکلیف ۱۲ هزار نفره در مصلای تهران انجام شد که با حضور اولیا و وزیر آموزش و پرورش بود و آخرین بار هم تجربه برگزاری جشن تکلیف دختران و پسران را به صورت مجازی داشتیم.
وی اشاره کرد: همکاری با آستان مقدس حضرت معصومه (س) برای برگزاری یک پویش مجازی در زمینه جشن تکلیف دانش آموزان کار ارزشمندی است که با ابتکار آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و با همکاری اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و کانون فرهنگی وهنری امور مساجد برگزار می شود و پایگاه تخصصی جشن تکلیف در شبکه ملی دانش آموزان شاد که دبیرخانه کشوری آن به استان سمنان واگذار شده است برای این کار فعال می شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: مقرر است یک دوره کلیپ های آموزشی برای دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی با تهیه یک بسته محتوایی مناسب و کارهای عملی برای آموزش نماز و احکام مرتبط به آن و تهیه کاردستی های در رابطه با همراهی اولیا و معلمان در بستر فضای مجازی که در نهایت یک مسابقه بزرگ همراه با جوایز بهادار برگزار می شود را نیز به انجام برسانیم.
برگزاری پویش برای جشن تکلیف دختران
همچنین درادامه این جلسه مدیر روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: ما مراسم های مختلفی ویژه کودکان با عنوان ترنم باران و ایوان آینه برای نوجوانان در اعیاد و مناسبت های مختلف مذهبی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار کرده ایم.

حجت الاسلام محسن آمره ای، تصریح کرد: همین طور برنامه یک روز خوب یک حس خوب را با همکاری بسیج دانش آموزی ویژه دختران دبیرستانی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) انجام شد علاوه بر این مراسم های جشن تکلیف ویژه دختران و پسران در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها انجام شد.
وی اظهار داشت: حالا نیز باتوجه به شرایط کرونا و محدودیت هایی که برای کارهای حضوری به وجود آمدند و تصمیم گرفتیم تا ۱ پویش برای جشن تکلیف دانش آموزان دختر برگزار نماییم که دانش آموزان در این پروسه آموزش های لازم را در زمینه تقلید احکام و عقاید در بستر فضای مجازی ببینند.
آمره ای افزود: همین طور روز بیست و یکم اسفند ماه همزمان با بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) درجوار ملکوتی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) جشن تکلیفی با حضور جمع محدودی از دانش آموزان داوطلب و با رعایت پروتکل های بهداشتی باهمکاری اداره کل قرآن عترت ونمازوزارت آموزش وپرورش برگزار می شود و از شبکه دو سیما به صورت زنده پخش می شود.
جشن تکلیف با اهداف تربیتی اثربخش است
در ادامه، معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: به دنبال برگزاری و مدیریت کارهای اثربخش در حوزه نماز هستیم تا بتوانیم فرهنگ اقامه نماز را در میان دانش آموزان ترویج و تبلیغ نماییم.
رضا بهشتی باویل افزود: برگزاری مراسم های جشن تکلیف با هدف تبلیغی و تربیتی اقدامی بسیار اثربخش است و برگزاری نمادین آن و همین طور آموزشهای احکام و عقاید و مسائل مربوط به تقلید می تواند بسیار برای دانش آموزان مفید باشد.


1399/10/26
12:32:11
0.0 / 5
1087
تگهای خبر: آموزش , تخصص , مدرسه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لباس دونی