ابراهیمی تركمان در مراسم امضای تفاهمنامه با مؤسسه اكو:

میراث جاده ابریشم بعنوان طرح مشترك كشورهای عضو اكو مورد توجه قرار گیرد

میراث جاده ابریشم بعنوان طرح مشترك كشورهای عضو اكو مورد توجه قرار گیرد

به گزارش لباس دونی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین این سازمان و مؤسسه فرهنگی اکو، اظهار داشت: میراث جاده ابریشم بعنوان طرح مشترک کشورهای عضو اکو مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، با هدف توسعه همکاریهای مشترک بین المللی و تحکیم پیوستگی های فرهنگی، تفاهمنامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مؤسسه فرهنگی اکو به امضای ابوذر ابراهیمی ترکمان و سرور بختی رسید.
ابراهیمی ترکمان در سخنانی، ضمن اشاره به زمینه های همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مؤسسه اکو اظهار داشت: در جهت امضای این سند که برای نخستین بار بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مؤسسه فرهنگی اکو منعقد می شود، برنامه های مشترک فرهنگی برای ارتقای فعالیت ها و ارتباطات دوجانبه در سطح منطقه اجرا خواهد شد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر وجود ظرفیت مناسب همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مؤسسه اکو اضافه کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک، علیرغم محدودیت های ناشی از ویروس کرونا، بتوانیم همکاریهای خوبی را با یکدیگر رقم بزنیم.
وی اظهار نمود: هم افزایی رایزنان فرهنگی ایران در کشورهای عضو اکو بسیار سودمند خواهد بود. این ظرفیت عظیم نیازمند فضایی است تا در چهره ای نو و بین المللی تجلی یابد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکید کرد: فرهنگ در میان کشورهای عضو اکو، مبحث بسیار مهمی است و مشترکات بسیار فراوانی در میان کشورهای عضو اکو وجود دارد که در این میان، جمهوری اسلامی ایران سهم بسزایی برخوردار می باشد.

قرابت فرهنگی بین کشورهای عضو اکو
ابراهیمی ترکمان با اذعان اینکه جاده ابریشم یکی از طرح های مهم مشترک کشورهای عضو اکو است، اظهار داشت: خیلی از کشورهای عضو اکو، عضو جاده ابریشم هستند، ازاین رو باید میراث جاده ابریشم بعنوان یکی از طرح های مشترک کشورهای عضو اکو مورد توجه قرار گیرد. کشورهای عضو اکو، قلب این جاده به شمار می آیند که می توانند در این راه کارهای مشترک بسیار ارزشمندی انجام دهند.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن اشاره به میراث پُربار و غنی فرهنگی کشورهای عضو اکو اظهار نمود: جاده ابریشم باآنکه یکی از بزرگترین طرح های اقتصادی دنیاست، اما مهم ترین مساله ای که در آن اتفاق افتاده، مبحث فرهنگ و هنر است.
وی تاکید کرد: ایران و کشورهای عضو اکو سهم ارزشمند ای در ارتقای فرهنگ کشورهای یکدیگر در راه جاده ابریشم دارند. امید است با امضای این تفاهمنامه که محصول چندین جلسه نشست و گفتگو بین کارکنان دو مرکز است و دربردارنده نقاط اصلی و مشترکات فرهنگی هستند، بتوانیم از میراث مشترک به خوبی پاسداری نماییم و با قدرت در حوزه فرهنگی خود گام برداریم.

نهادینه سازی همکاریهای دوجانبه
سرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو امضای این تفاهمنامه را پایه و اساس همکاریهای مشترک فرهنگی در منطقه پهناور اکو دانست و حضور رایزنان فرهنگی ایران در کشورهای عضو اکو را در جهت اجرای فعالیتهای مشترک و تقویت ارتباطات، مثمرثمر برشمرد.
ایشان در ادامه سخنانش، بر ضرورت معرفی و اشاعه میراث فرهنگی اعضای اکو با هدف حفظ هویت فرهنگی و نهادینه سازی همکاریهای دوجانبه بین کشورهای عضو اکو، تاکید کرد.
منبع:

1399/10/24
23:55:41
0.0 / 5
1069
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی