تاج دوستی اندیشه ای خوشمزه برای كودكان

تاج دوستی اندیشه ای خوشمزه برای كودكان

«تاج دوستی» عنوان کتابی از ششمین مجموعه «اندیشه های خوشمزه» با نویسندگی و تصویرگری نرگس نیکویی برای گروه سنی ب روانه بازار کتاب کودک شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، کودکان قصه و خیالپردازی را دوست دارند و پیچیده ترین مفاهیم را در این قالب زیبا، بسادگی درک می کنند. مجموعه «اندیشه های خوشمزه » با تاکید بر همین ویژگی، پا به دنیای زیبا و پر از احساس بچه ها می گذارد و آنها را برای تلاش درجهت ساختن جهانی آرمانی، راهنمایی می کند. در آرمانشهر «اندیشه های خوشمزه» عشق، انسانیت و مهربانی بر هر چیزی ارجحیت دارد و دوستی ارزشمندترین کیمیاست؛ گوهرهایی نایاب در دنیای امروز.
تاج دوستی ششمین جلد از این مجموعه است که با نویسندگی و تصویرگری نرگس نیکویی برای گروه سنی ب نوشته و از جانب انتشارات کتاب نیستان روانه بازار کتاب کودک شده است.
تاج دوستی روایتی شیرین از زندگی سه رفیق صمیمی است. موشی، خرگوشی و جوجه تیغی با هم زندگی خوشی دارند. هر روز به خانه یکی می روند و در کارها به او کمک می کنند و خوش و خرم هستند. تا این که موشی زیر بوته های توت فرنگی تاجی طلایی با نگین های آبی زیبا پیدا می کند و بر سر می گذارد و وقتی پیش خرگوشی می رود به او دستور می دهد تا سریع برایش آبمیوه بیاورد.
واکنش عمل گرایانه و منطقی کاراکترها و استفاده از ابزار گفتگو، آموزش غیرمستقیم مهارت های زندگیست که به کودکان هشت سال به بالا ارائه می شود.
ابتدای کتاب: «قصه از وقتی آغاز شد که موشی یک تاج طلایی با نگین های آبی زیر بوته توت فرنگی پیدا کرد!
تا پیش از آن موشی و خرگوشی و جوجه تیغی دوستان خیلی خوبی بودند با هم دنبال غذا می رفتند با هم محله شان را تمیز می کردند حتی خیلی وقت ها خانه هم می ماندند در کارهای خانه به هم کمک می کردند. خرگوشی غذا می پخت و همیشه موسی از دستپخت خیلی خوبش تعریف می کرد.
موشی میز را می چید و جوجه تیغی جارو می زد و خانه را تمیز می کرد ! پس از غذا با هم فیلم مورد علاقه شان را می دیدند و میوه می خوردند.
هر بار نوبت یکی بود که خانه اش می ماندند تا آن روز که سر و کله موشی با تاج طلایی اش از میان بوته ها پیدا نشد.
خرگوشی داشت گل ها را آب می داد و آواز می خواند که موشی دستی به تاج طلایی اش کشید و با لحن تندی به خرگوشی اظهار داشت: سریع برای من یه آب میوه بیار.
خرگوشی خیلی مهربان بود. فکر کرد که موشی حتما خسته است. بخاطر همین زود رفت و برای موشی یک آب میوه آورد و در صورتیکه داشت به تاج موشی نگاه می کرد اظهار داشت: حتما خسته ای چه تاج قشنگی میشه من امتحانش کنم...»
این کتاب ۲۴ صفحه ای در یکهزار نسخه توسط کتاب نیستان عرضه شده است.
منبع:

1399/10/23
20:14:13
0.0 / 5
1214
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس دونی