همزمان با نمایشگاه مجازی كتاب تهران؛

مرسولات حاوی كتاب در اولویت شركت پست هستند

مرسولات حاوی كتاب در اولویت شركت پست هستند

مدیرکل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به همکاری این شرکت در برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب اظهار داشت: همکاران پست استان ها ملزم شدند مرسولات حاوی کتاب را در اولویت قرار دهند تا به سرعت به مخاطب برسد.به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب و ادبیات ایران، بابک افروز اظهار نمود: با عنایت به گستردگی نمایشگاه مجازی کتاب تهران، جمع آوری کتاب از ناشران کاری سنگین است ولی برنامه ریزی لازم انجام شده تا روزانه بتوانیم سر ساعت خاصی به ناشران رجوع نماییم و کتاب هایی که مردم خریده اند را جمع آورده کرده و به دست مخاطبان برسانیم.

این امر نیازمند برنامه ریزی گسترده در سطح کشور است چون قبلا نمایشگاه کتاب در یک نقطه بود و ما تنها از یک نقطه کتاب را جمع می کردیم کار کمی راحتتر بود ولی هم اکنون نمایشگاه مجازی کتاب تهران به پهنای کشور گسترده شده است؛ یعنی اگر در استان های دور دست هم ناشری کتاب خویش را بفروشد باید از او هم کتاب را تحویل گرفته و ارسال نماییم.

مدیرکل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت ملی پست در ادامه بیان نمود: ازاین رو این فعالیت به برنامه ریزی گسترده ای نیاز داشت که انجام شد. به واقع ما پنلی را در اختیار ناشران قرار دادیم که می توانند در آن اطلاعات کتاب را ثبت کنند؛ همینطور بارکد پستی که می توانند رهگیری انجام دهند به آن اختصاص داده می شود، بعد از آن نمانده پست به ناشر مراجعه نموده و نسبت به جمع آوری کتاب از درب نشانی ناشر اقدام می کند.

در این مرحله مرسولات وارد شبکه پستی می شود تا بتوان آنرا به دست گیرنده رساند. بیشترین تمهید ما در مورد جمع آوری مرسولات است تا بتوانیم به خوبی کتاب ها را از ناشران دریافت کرده و آنرا به مناطق مختلف کشور بفرستیم تا در اسرع وقت برای مخاطب پست شود.

او ضمن اشاره به این که در هفته گذشته در مورد نمایشگاه مجازی کتاب تهران جلسه ای با مدیرکل شرکت ملی پست استان های مختلف داشتیم اظهار داشت: به واقع این نمایشگاه برای ما آورد اقتصادی ندارد بلکه بیشتر آورده های فرهنگی دارد و نوعی اعتبار برای شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود؛ ازاین رو تمام توان خویش را برای هرچه بهتر اجرایی کردن فعالیت ها در این نمایشگاه قرار داده است.

وی اضافه کرد: طبق صحبتی که مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با همکاران پست استان ها انجام داده است، ملزم شدند تا مرسولاتی که حاوی کتاب است را در اولویت قرار دهند تا در اسرع وقت توزیع شود از این بابت مدیرکل استان ها به صورت کامل توجیح شدند.

مردم باید به این نکته توجه نمایند که امکان دارد مرسولات پستی کمی با تاخیر به دست آنها برسد و در بعضی از استان های دور دست ۶ روز زمان ببرد تا کتاب به دست گیرنده برسد. ما جداول زمان بندی خویش را در اختیار خانه کتاب و ادبیات ایران قرار می دهیم تا روی سایت بارگذاری شده تا مشخص شود که مدت زمان ارسال در استان های مختلف به چه صورت است.

بابک افروز در انتها اظهار داشت: همه مرسولات از تهران ارسال نمی شود؛ بعنوان نمونه امکان دارد کتابی از خوزستان برای سیستان و بلوچستان ارسال شود در نتیجه باید بگونه ای باشد که از خوزستان به سیستان وبلوچستان بخورد؛ بنابراین جدول ماتریس مانندی را روی سایت بارگذاری می نماییم و مردم توقع خویش را بر طبق این جدول از پست داشته باشند.


1399/10/21
21:04:51
0.0 / 5
1142
تگهای خبر: خرید , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لباس دونی