آسیب شناسی جشنواره تجسمی فجر ـ سپیده سحر

جشنواره تجسمی فجر با همین فرمان جلو برود

جشنواره تجسمی فجر با همین فرمان جلو برود

لباس دونی: سپیده سحر، هنرمند نقاش بر این باور است كه جشنواره تجسمی فجر در راه پیشرفت قرار دارد و اگر به همین مسیر ادامه دهد می تواند به جایگاه مناسبی در بین سایر جشنواره های فجر نائل شود.این هنرمند كه امسال برای اولین بار در جشنواره تجسمی فجر شركت كرده است، در گفت وگویی با ایسنا درباره جایگاه این جشنواره در بین هنرمندان عرصه تجسمی، اظهار نمود: برایم همیشه جالب بود كه برادرم مازیار یونسی همواره در جشنواره موسیقی فجر شركت می كند و بعضی از دوستانم باز در جشنواره های تئاتر و سینما حضور پیدا می كنند، اما خیلی از هنرمندان در جشنواره تجسمی فجر شركت نمی كنند.

او افزود: فارغ از نگاه ها و مسائل سیاسی، فكر می كنم كه در بین جشنواره های فجر فقط جایگاه هنرهای تجسمی كمی خالی مانده است و نمی دانم راهكار پیشرفت این جشنواره چه می تواند باشد.

سحر با اشاره با اشاره به اینكه جشنواره تجسمی در سال های اخیر مسیر رو به پیشرفتی را طی كرده است، تصریح كرد: جشنواره تجسمی در این سال ها خاصیت هایی پیدا كرده كه برای برخی هنرمندان جذاب است و به همین خاطر هم جهت شركت در آن ترغیب می شوند؛ بعنوان مثال یكی از كارهای مثبتی كه امسال نسبت به سال گذشته، صورت گرفته است، شركت و حضور گالری ها در جشنواره تجسمی فجر است.

او اشاره كرد: فكر می كنم اگر جشنواره تجسمی با همین روش به كار خود ادامه دهد، در بین سایر جشنواره های فجر صاحب جایگاه مناسبی می شود. بطور كلی معتقدم كه باید به جشنواره تجسمی بعنوان یك رویداد فرهنگی نگاه كرد كه هنرمندان می توانند ضمن نمایش آثارشان، از آثار دیگر هنرمندان باز دیدن و از این جشنواره حمایت كنند.

این هنرمند همین طور درباره جایگاه جشنواره تجسمی فجر در بین هنرمندان این عرصه، اظهار داشت: جشنواره كار خودش را می كند و آرام آرام هنرمندان این عرصه را جذب می كند؛ بعنوان مثال من همچون كسانی بودم كه قبل از این در جشنواره شركت نمی كردم، اما در این دوره به خاطر كارهای جدیدی كه صورت گرفته، تصمیم به شركت گرفته ام.
1397/11/10
23:44:39
5.0 / 5
4588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس دونی