جشنواره بین المللی پویانمایی خانگی

جشنواره بین المللی پویانمایی خانگی

لباس دونی: اولین جشنواره بین المللی پویانمایی خانگی در اسفند سال جاری انجام می شود.به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از موسسه سپهر سوره هنر، جشنواره بین المللی پویانمایی خانگی در سه بخش «اصلی»، «ویژه» و «آزاد» برگزار می گردد که موضوعات بخش اصلی جشنواره شامل قرآن و سبک زندگی، نماز و ارتباط با خدا، پاکیزگی و نظم، راستگویی، سپاسگزاری، مسئولیت پذیری و امانتداری بوده و در بخش ویژه نیز علاقمندان می توانند آثاری با موضوع مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی تولید کنند.

حوزه هنری کودک و نوجوان با مشارکت معاونت قرآن وعترت وزارت ارشاد اسلامی و همکاری موسسه سپهر سوره هنر حوزه هنری، اولین جشنواره تولید انیمیشن خانگی استاپ موشن را برگزار می نماید، علاقمندان می توانند در سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال در این جشنواره شرکت نمایند.

این جشنواره در قالب های عروسکی مانند لگو، خمیری، کات اوت ( کاغذ- مقوا – پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن انجام می شود. علاقه مندان می توانند در سه گروه شامل کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال شرکت نمایند.

اجرای این جشنواره توسط موسسه سپهر سوره هنر حوزه هنری انجام شده و علاقمندان برای یادگیری چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ موشن، ثبت نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد رهگیری می توانند به سایت این موسسه به آدرس artfest.ir مراجعه کنند.

دبیرخانه جشنواره در صورت صلاحدید، آثار منتخب را با نام صاحب اثر منتشر خواهدنمود و هر فرد می تواند همزمان در همه بخش ها شرکت نماید. جوایز جشنواره در بخش های مختلف بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون ریال در بخش کودک و نوجوان و ۲۰ تا ۴۰ میلیون ریال در بخش بزرگسالان می باشد. آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ بهمن ماه ۹۹ بوده و اکران و آیین اختتامیه در روز ۲۲ اسفندماه ۹۹ می باشد.

استاپ موشن یکی از تکنیک های انیمیشن سازی (پویا نمایی) است که در آن شی را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آنرا توسط دوربین، موبایل یا تبلت ضبط می کنند که از پشت سر هم قرار گرفتن این تصاویر، بنظر می رسد که جسم در حال حرکت است.

عروسک هایی با مفاصل متحرک و یا عروسک های تولید شده با خمیر یا لگو، در این تکنیک کاربرد زیادی دارد، البته در مواردی بجای عروسک، از اشیای دیگری مانند انسان، وسایل خانه، گیاهان و مانند آن استفاده می شود.

با توجه به دسترسی سهل کودکان و نوجوانان به ابزارهای ارتباطی مانند تبلت و تلفن همراه، این آثار می تواند باتوجه به خلاقیت و نوآوری کودکان و نوجوانان در خانه، مدرسه و دیگر مکان ها تولید شود.

استاپ موشن در وضعیت آماتوری نیاز به صرف هزینه ای ندارد، فقط ذهن خلاق کودک و نوجوان و همین طور توجه به مضامین و تمرین در چگونگی ساختار مناسب فیلم، منجر به تولید یک اثر مطلوب خواهد شد. تولید استاپ موشن بسیار آسان است و جهت آموزش علاقمندان، فیلم های بسیار کوتاه دراین زمینه توسط دبیرخانه تولید و منتشر می گردد.منبع:

1399/09/22
12:31:03
5.0 / 5
1337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس دونی