معاون هنری عنوان كرد

لزوم آموزش هنر خلاق در مدارس

لزوم آموزش هنر خلاق در مدارس

به گزارش لباس دونی معاون هنری می گوید که آموزش مناسب هنر، می تواند کودکان و نوجوانان را از مدارس با هنر و آثار هنری حرفه ای و مبتنی بر فرهنگ و اندیشه آشنا کند، سلیقه هنری آنان را پرورش دهد و به تشخیص سره از ناسره در هنر کمک نماید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، معاون امور هنری ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: از دو سال پیش جلسات و مذاکراتی از سوی معاونت امور هنری و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری برای مسایل هنر در آموزش و پرورش و هنرستان ها انجام شد و به امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه رسید. البته در این تفاهم نامه علاوه بر امور هنری مانند موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مبحث آموزش هنر که در حوزه معاونت هنری است، همکاری هایی در زمینه فرهنگی و کتاب، فعالیتهای سینمایی، رسانه ای و قرآنی هم تعریف شده است.

حسینی در ادامه اظهار داشت: امکان دارد دانش آموزان با آموزش های هنری در آینده هنرمند نشوند اما با آموزش هنر خلاق به صورت مستمر و جدی در مدارس در آینده به مخاطبان حرفه ای هنر تبدیل می شوند که با شناخت هنری و آگاهی به مسایل و جریان های هنری گذشته و امروز انتخاب کنند و مخاطب حرفه ای هنر باشند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ضمن اشاره به هنرستان ها بعنوان مراکز مهم، معتبر و اثرگذار آموزش هنر اظهار داشت: هنرستان های هنرهای زیبا که برخی از آنها سابقه بیشتر از صد سال دارند نقش موثری در آموزش هنر داشته اند و دارند. خیلی از هنرمندان شاخص امروز کشور آموزش هنر را در هنرستان ها آغاز کردند و هنر را آموختند. یکی از مواردی که با وزارت آموزش و پرورش گفت و گو شد و در تفاهم نامه هم آمده است، توسعه کمی و کیفی هنرستان های کشور است. البته در سه سال گذشته هم با پیگیری های معاونت امور هنری و مشارکت و همراهی استان ها تعداد هنرستان های کشور افزایش ۲۵ درصدی داشته و از ۴۰ هنرستان به ۵۰ هنرستان رسیده است. بر طبق این تفاهم نامه افزایش تعداد هنرستان ها در کشور و همینطور ایجاد زمینه تقویت کیفی آموزش از نظر منابع، مدرسان، امکانات و فضاهای مورد نیاز آموزشی و... دنبال می شود.

حسینی یکی از خصوصیت های تفاهم نامه را توسعه کسب و کارهای آموزش هنر دانست و افزود: تعداد زیادی از آموزشگاه های هنری و موسسات فرهنگی هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در طرح مهارت آموزی هنرستان های کاردانش و هم طرح ایران مهارت فعال خواهند شد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت ها و استعدادهای فراوان جوان در زمینه هنر و مراکز آموزشی مختلف هنر و ظرفیت های هنری کشور، المپیاد هنر در کنار المپیادهای علمی و ادبی می تواند برنامه ریزی و برگزار گردد و فرصتی برای معرفی برگزیدگان جوان هنری در کنار جشنواره های هنری که برای استعدادیابی برگزار می شود، فراهم گردد.
1399/09/19
14:32:44
5.0 / 5
1383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس دونی