معاون گردشگری وزارت میراث اعلام كرد:

حمایت مالی از صاحبان مشاغل گردشگری و ترویج سفرهای هوشمند

حمایت مالی از صاحبان مشاغل گردشگری و ترویج سفرهای هوشمند

به گزارش لباس دونی معاونگردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: ارائه بسته های حمایتی مالی به ذی نفعان صنعت گردشگری و كاهش هزینه ها و مخارج آنها و همزمان كوشش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه همچون اقداماتی است كه دولت تا حالا برای كاهش لطمه ناشی از كرونا انجام داده است.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «ولی تیموری» با حضور در وبینارتخصصی وزرای گردشگری دی- هشت که پیرامون اقدامات جمهوری اسلامی ایران در همزیستی با ویروس کرونا و نتایج حاصل از این تجارب برای دوران پیش رو برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت جو روانی حاصل از کرونا، ارائه بسته های حمایتی مالی به ذی نفعان صنعت گردشگری و کاهش هزینه ها و مخارج آنها و همزمان کوشش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه همچون اقداماتی است که دولت تا حالا انجام داده است.
به گفته او، همزمان با تمرکز بر گردشگری داخلی برای رونق کسب و کارهای گردشگری در دوران کرونا توجه ویژهای نیز به احیای گردشگری بین المللی معطوف شده است و بدین منظور طبق رایزنی ها و هماهنگی های صورت پذیرفته با وزارت امور خارجه در طول دوران کرونا صدور روادید ورود برای گردشگران تجاری و گردشگران درمانی بین المللی قابل انجام است. از طرف دیگر وبینارهای مختلفی با مقامات گردشگری بازارهای هدف برگزار و در آنها بر ضرورت تداوم مراودات و همکاریهای گردشگری تاکید گردید.
تیموری گفت: از تجربیات بدست آمده در طول کرونا دو مورد را می توان نتیجه گرفت، یکی اینکه رونق گردشگری داخلی با رویکرد هوشمندانه و مسئولانه به ویژه با محوریت سفرهای خانوادگی می تواند در حفظ حیات بنگاه های گردشگری در دوران کرونا موثر باشد و دیگری اینکه باتوجه به ترس و نگرانی شدید جهانی بواسطه شیوع کرونا، به احتمال خیلی زیاد الگوی سفر گردشگران بین المللی در دوران حین و پسا کرونا دستخوش تغیرات خواهد شد و این گردشگران سفرهای نزدیکتر، ایمن تر، با میانگین اقامت کمتر و در فضاهای بازتر را ترجیح خواهند داد.
وی اشاره کرد: تجدید نظر در رویکرد بازاریابی و باز تعریف محصولات گردشگری و روی آوردن به تورهای طبیعت گردی، گردشگری روستایی، اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و بومگردی می توانند اولویت بیشتری پیدا کند.
سازمان همکاریهای اقتصادی دی - هشت متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه هستند. گفتنی است در این اجلاس رئیس پارلمان اروپا، نخست وزیر سریلانکا، رئیس جمهور کونگو، دبیرکل آ. سه. آن و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.منبع:

1399/09/08
21:41:37
5.0 / 5
1371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس دونی