نمایشگاهی از آثار قربانیان اسیدپاشی

نمایشگاهی از آثار قربانیان اسیدپاشی

لباس دونی: چهارمین نمایشگاه «هویت» با نمایش آثار چند تن از قربانیان اسیدپاشی و معلولان جسمی و حركتی از امروز (اول بهمن ماه) در موزه رضا عباسی انجام می شود.


محسن مرتضوی، برگزاركننده این نمایشگاه در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار نمود: چهارمین نمایشگاه «هویت» با همكاری انجمن پشتیبانی از قربانیان اسید پاشی و معاونت صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی تهران، به مدت پنج روز در موزه رضا عباسی، برگزار می گردد.
او با اشاره به اینكه این نمایشگاه شامل آثار هنری سفال، معرق، منبت و آثار حجمی چوبی است، تصریح كرد: معصومه عطایی، آرزو هاشمی نژاد، فاطمه قاسمی، محسن مرتضوی از هنرمندان قربانی اسیدپاشی هستند كه آثارشان به همراه آثار ۱۵ نفر از هنرمندان معلول جسمی و حركتی نمایش شده است. همین طور ۱۰ تن از اساتید و هنرمندان رشته های معرق، منبت، مجسه و پیكرتراشی باز در این نمایشگاه شركت كرده اند.
مرتضوی اشاره كرد: یكی از مهمترین اهداف انجمن این است كه به تمام اقشار لطمه دیده جامعه كمك نماید و صدای آنها را از راه هنر به گوش جامعه برساند. اینكه اعلام نماید كسانی كه كمك یاب یا قربانی اسید پاشی هستند پا به پای افراد دیگر جامعه و هنرمندان كار می كنند. یكی از دلایلی كه این نمایشگاه یه صورت مشترك میان اساتید این رشته ها و كمك یاب ها و قربانیان اسیدپاشی برگزار شده، این است كه بگوییم تفاوتی میان آنها وجود ندارد.
این نمایشگاه از اول تا پنجم بهمن ماه از ۱۰ بامداد تا ۱۷ پس از ظهر در سالن گالری های موزه رضا عباسی انجام می شود. بخش موزه رضا عباسی هم اكنون به سبب انجام مرمت تعطیل می باشد.

1397/11/02
14:57:23
5.0 / 5
4633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس دونی