رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان كردستان:

مجتمع فرهنگی هنری نایسر 700 متر فضای كتابخانه ای دارد

مجتمع فرهنگی هنری نایسر 700 متر فضای كتابخانه ای دارد

كردستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان كردستان اظهار داشت: مجتمع فرهنگی و هنری در حال ساخت نایسر سنندج دارای هفتصد متر مربع فضای كتابخانه ای برای علاقمندان به كتاب و كتابخوانی است.


بهرام نصراللهی زاده در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به مجتمع فرهنگی و هنری در حال راه اندازی در شهرک نایسر سنندج، اظهار نمود: این مجتمع علاوه بر بخش های هنری و فرهنگی و تفریحی و ورزشی دارای بخش ویژه کتابخانه عمومی با 700 متر مربع زیربناست.
وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی مجتمع های فرهنگی و هنری در مناطق لطمه پذیر، عنوان کرد: مجتمع فرهنگی هنری نایسر سنندج تا آخر سال جاری افتتاح می شود و مردم این منطقه می توانند از آن بهره مند شوند.
نصراللهی زاده توجه ویژه به حوزه فرهنگ را مهم ارزیابی و عنوان کرد: کتابخانه های عمومی بعنوان یکی از ارکان مهم در حوزه فرهنگ هستند که می توانند در توسعه بسیار اثرگذار باشند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان استفاده از ظرفیت های بخش خصوص برای توسعه کارهای کتابخانه های عمومی را ضروری برشمرد و اضافه کرد: این امر می تواند خیلی از مشکلات کتابخانه های عمومی را رفع کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار توسعه کارهای کتابخانه ها را در مناطق مختلف از رویکردهای این نهاد فرهنگی بیان کرد و اظهار داشت: توجه به مناطق حاشیه نشین و لطمه پذیر دراین زمینه مورد توجه قرار دارد.
محمد مخدومی با اشاره به افتتاح کتابخانه عمومی در روستای تنگی سر سنندج، بیان کرد: این کتابخانه با همکاری خیرین و مردم روستا و همین طور کتابخانه های عمومی استان کردستان با حضور استاندار افتتاح شد.
وی با اعلان اینکه ساختمانی با همت اداره کل امور اجتماعی استانداری کردستان در روستای حسن آباد سنندج جهت راه اندازی کتابخانه به کتابخانه های عمومی اهدا شده است، اضافه کرد: این کتابخانه بعد از تائید کارشناسان و ستاندن مجوز از نهاد کتابخانه های عمومی فعالیت خودرا آغاز می کند.
مخدومی با اشاره به اینکه افتتاح کتابخانه عمومی خیابان ابوذر قروه یکی از دغدغه های این نهاد فرهنگی است، اظهار داشت: امیدواریم با تخصیص اعتبارات ویژه هر چه زودتر شاهد راه اندازی این مرکز فرهنگی باشیم.
وی از کتابخانه های عمومی بعنوان مراکز فرهنگی نام برد و اظهار نمود: کتابخانه ها علاوه بر امانت کتاب به مراکزی فرهنگی و آموزشی برای انجام برنامه های متنوع برای اقشار مختلف مردم تبدیل گشته اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تمرکز کارهای کتابخانه ها در فضای مجازی است، اضافه کرد: در طول این مدت بیش از 60 برنامه متنوع در فضای مجازی برگزار شده و این رویکرد همچنان ادامه دارد.
مخدومی در بخش دیگری از سخنان خود به پشتیبانی از ناشران و نویسندگان بومی اشاره نمود و اظهار داشت: در ضمن یکی سال قبل نزدیک به 5 هزار جلد کتاب از نویسندگان بومی خریداری شده و در کتابخانه ها توزیع شده است.
وی افزود: هم اکنون و با شروع به کار کتابخانه عمومی ماموستا قانع روستای تنگی سر تعداد کتابخانه های عمومی نهادی استان کردستان به 51 باب رسیده است و 40 هزار تن نیز در این کتابخانه ها عضویت دارند.


1399/08/08
14:34:10
5.0 / 5
1521
تگهای خبر: آموزش , خرید , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی