مسابقه عكس وحدت اسلامی در اسلام آباد

مسابقه عكس وحدت اسلامی در اسلام آباد

لباس دونی: مسابقه عكس «وحدت اسلامی» با مشاركت شورای ملی هنرهای پاكستان، سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی ایران به مناسبت میلاد النبی(ص) برگزار می گردد.


به گزارش لباس دونی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، قاسم مرادی، سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد با خانم فوزیه سعید، مدیرکل شورای ملی هنرهای پاکستان (PNCA) دیدار و پیرامون زمینه های همکاری دوجانبه و گسترش روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور گفتگو کرد.
در این دیدار که اعجاز گل، مسئول بخش فیلم و سینمای شورای ملی هنرهای پاکستان و سید رمضان موسوی، مسئول روابط عمومی رایزنی فرهنگی کشورمان هم حضور داشتند، طرفین بر لزوم گسترش همکاریهای فرهنگی و هنری میان دو کشور ایران و پاکستان تاکید کردند.
مرادی در سخنانی، ضمن تبریک انتصاب خانم فوزیه سعید از همکاریهای شورای ملی هنرهای پاکستان با رایزنی فرهنگی کشورمان در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری قدردانی کرد.
سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام آباد بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود دو کشور ایران و پاکستان در حوزه فرهنگ و هنر تاکید کرد و پیشنهاد برگزاری مسابقه عکس با مبحث «وحدت اسلامی» با مشارکت شورای ملی هنرهای پاکستان، سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی ایران در ماه ربیع الاول و همزمان با ایام میلاد النبی(ص) را داد.
وی همچنین، با تشریح مراحل و نحوه مسابقه، ابراز امیدواری کرد که پس از برگزاری این مسابقه سراسری، با همکاری PNCA بتوانیم در آینده هم مسابقات فرهنگی و هنری برگزار نماییم.
برگزاری دوره آموزش فیلم سازی با دعوت از کارگردانان ایرانی
خانم فوزیه سعید در سخنانی، اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دو کشور همسایه و مسلمان هستند. ما روابط فرهنگی، هنری و تاریخی عمیقی با جمهوری اسلامی ایران داریم که سبب افتخار است.
مدیرکل شورای ملی هنرهای پاکستان افزود: این شورا وابسته به وزارت میراث ملی دولت پاکستان همواره برای توسعه روابط فرهنگی و هنری با جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند. ما در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری بخصوص در بخش نمایش فیلم و آثار و صنایع دستی ایرانی در این مجموعه آماده همکاری هستیم.
وی ضمن استقبال از پیشنهاد نماینده فرهنگی کشورمان در خصوص برگزاری مسابقه عکس، اظهار داشت: ما آمادگی داریم تا در این مسابقه مشارکت نماییم، چونکه در گذشته هم چند مسابقه فرهنگی ـ هنری برگزار کردیم.
خانم فوزیه سعید در ادامه، آمادگی خویش را برای برگزاری هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران هم اعلام نمود و اظهار داشت: خواستار کسب تجربه از سینماگران و کارگردانان ایرانی هستیم و می خواهیم دوره آموزش فیلم سازی با دعوت از خانم نرگس آبیار یا مجید مجیدی، از فیلم سازان برجسته، هنرآموزان ما بتوانند از تجربیات آنان استفاده کنند.
منبع:

1399/08/04
18:09:33
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: آموزش , صنایع دستی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی