نقاشی منسوب به میكل آنژ ناپدید شد

نقاشی منسوب به میكل آنژ ناپدید شد

لباس دونی: بعد از آنكه یك كشیش بلژیكی یك نقاشی متعلق به رنسانس را به هنرمند معروف « میكل آنژ» نسبت داد، در مدت زمان كوتاهی این نقاشی ربوده شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از تایم، یك كشیش بلژیكی اعلام نموده یك نقاشی متعلق به قرن شانزدهم هفته قبل از كلیسای او دزیده شده است.
« ژان وان رمداك» اعلام كرد، دو زن در كلیسا « سنت لاجرز» در شهر زِل بلژیك یازدهم ژانویه متوجه باز بودن در خارجی و نبودن نقاشی شدند.
این كشیش با اشاره به اینكه حدس و گمان خود درباره نقاش این اثر هنری را با حدود ۲۰ نفر در بین گذاشته و به تعدادی موزه برای همكاری مراجعه نموده است، بیان كرد: « قرار بود منتظر كارشناسان باشم و اگر آنها می گفتند این نقاشی اثر « میكل آنژ» است حتما امنیت ساختمان را بیشتر می كردم.»
این تابلوی نقاشی در حالی به سرقت رفته كه قرار بود بزودی برای تایید صحت نقاش آن، تحت بررسی «ماریا فورسلینو» ـ كارشناس آثار « میكل آنژ» ـ قرار بگیرد.
به قول این كشیش، این نقاشی با نام «خانواده مقدس»، حضرت مریم(س)، ژوزف و مسیح(ع) را به تصویر می كشد. این اثر ۱۶ سال پیش توسط ایتن كورمن، سناتور سابق بلژیكی به كلیسا اهدا شده بود.
رامداك معتقد می باشد این نقاشی اثر « میكل آنژ» نقاش و مجسمه ساز فلورانسی قرن ۱۵ام و ۱۶ام و خالق شاهكارهایی همچون « آفرینش انسان» و تندیس «داوود» است.
به قول او این نقاشی بیشتر از ۱۴۴ میلیون دلار ارزش دارد.
مسئولان كلیسا معتقدند این اتفاق یك سرقت برنامه ریزی شده بوده است و به هیچ یك از دیگر متعلقات این كلیسا آسیبی نرسیده است.
نقاشی گمشده كلیسا شهر « زل » شاید تنها اثر هنری فراموش شده میكلانژ نباشد كه در سال های اخیر توجه ها را به خود جلب كرده است؛ چونكه در سال ۲۰۱۰ یك مرد اهل نیویورك ادعا كرد یك نقاشی موروثی كه پشت مبل خانه شان رها شده بود، در حقیقت نقاشی ناتمام حضرت مریم (س) و مسیح (ع) است. این نقاشی ۳۰۰ میلیون دلار قیمت گذاری شد.1397/10/25
15:09:14
5.0 / 5
4887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی