رییس انجمن موسیقی خراسان رضوی پس از استعفا:

فرصت چند سال یك دفعه اجرای كنسرت را به هنرمندان بومی بدهید

فرصت چند سال یك دفعه اجرای كنسرت را به هنرمندان بومی بدهید

لباس دونی: رییس مستعفی انجمن موسیقی خراسان رضوی اظهار داشت: رییس انجمن موسیقی استان خراسان رضوی اضافه كرد: برگزاری این برنامه ها و چگونگی برگزاری آنها اهمیت دارد، در شهری كه محدویت ها و ممنوعیت هایی وجود دارد و برگزاری اجرای صحنه ای راحت نیست، اگر مقرر است چند سال یك دفعه برای اجرای صحنه ای فرصتی احداث شود بهتر است كه این فرصت در اختیار هنرمندان بومی آن شهر و استان قرار گیرد.


حامد طاهری تهرانیان در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: بنده استعفایم را تقدیم مدیركل ارشاد كردم اما هم اكنون جوابی از سمت دكتر مروارید در مورد استعفای من از ریاست انجمن موسیقی استان داده نشده است و هنوز استعفایم پذیرفته یا رد نشده است.
درباره استعفایش اظهار نمود: با اجرای موسیقی از هر ژانری در مشهد و استان هیچ مخالفتی نداریم و همیشه از هر نوع اجرایی در مشهد حمایت كرده و می نماییم.
وی اشاره كرد: اصل برگزاری برنامه های موسیقی در مشهد كاری است كه جامعه موسیقی و مردم در مشهد را را خوشحال می كند؛ بویژه در این شرایط كه محدودیت هایی در شهر وجود دارد برگزاری این نوع برنامه ها اساسا موجب خوشی هنرمندان و مردم این شهر خواهد شد.
طاهری تهرانیان افزود: شرایط مشهد با شهرهایی كه چند كنسرت در هفته برگزار می كنند بسیار متفاوت می باشد، اما مشهد به لحاظ شرایط شهر دارای محدودیت ها، بایدها و نبایدهایی است و امكان دارد هنرمندان غیر بومی و تهرانی كه به این شهر می آیند به این شرایط واقف نباشند و برنامه های فرهنگی این شهر را هم تحت شعاع قرار دهد.
وی افزود: به هر حال اگر مقرر است اتفاقی در این شهر بیفتد و اجرایی در این شهر انجام گیرد هنرمندان این شهر و استان در اولویت هستند و توقع دارند كه این برنامه ها با مشاركت آنها در شهر صورت گیرد.
رییس انجمن موسیقی استان خراسان رضوی عنوان كرد: انجمن موسیقی و خود من طبق وظیفه ای كه دارم طبیعتا كنار هنرمندان استان و شهرم قرار می گیرم و انتقاد جدی به شروع فعالیت به این صورت دارم و امیدوارم در برنامه های بعدی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مساله توجه كند كه هنرمندان این شهر كه سال ها خاك این شهر را خورده اند و محدودیت ها را تحمل كرده اند برای اجرای صحنه ای مستحق تر هستند.
طاهری تهرانیان ابراز كرد: هیچ اجرای موسیقی در مشهد بد نیست و ما مخالف برگزاری هیچ برنامه ای در مشهد نیستیم و حمایت هم كرده ایم مانند كنسرت چند وقت پیش حسام الدین سراج كه همراه با گروه بومی استان این اجرا صورت گرفت؛ مشكلی به وجود نیامد و انجمن موسیقی هم حمایت كرد چه در روند تبلیغات و چه در روند تسهیل ستاندن مجوز اما این درست است كه ما بین هنرمندان شهرمان و كشورمان تبعیض قائل شویم؟
وی مطرح كرد: ما برای شروع كار می توانیم از هنرمندان خودمان استفاده نمائیم كه هم با شرایط آشنا هستند و هم در این شهر سال ها كار كرده اند و كارشان مطمئنا بدون حاشیه انجام خواهد شد؛ كنسرتهای پاپ به این شكل كه كنسرت گذار برنامه ریزی می كند هیچ نفعی برای موسیقی استان، شهر و هنرمندانی كه سال ها برای هنرش در این شهر و حفظ آن تلاش نموده است ندارد.
رییس انجمن موسیقی استان خراسان رضوی متذكر شد: اگر مقرر است اتفاقی در این شهر بیفتد كه همه ما موافق آن و موافق برگزاری اجراهای صحنه ای هستیم باید با هنرمندان بومی شروع شود، افرادی كه عمرشان را برای موسیقی گذاشته اند و چراغ موسیقی استان را روشن نگه داشته اند.
1397/10/23
14:07:06
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی