قدردانی حسین انتظامی از مدیران رسانه ها برای اعتماد 16ساله

قدردانی حسین انتظامی از مدیران رسانه ها برای اعتماد 16ساله

لباس دونی: نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات با انتشار یادداشتی، از اعتماد مدیران رسانه ها در ضمن هشت دوره نمایندگی آنها، قدردانی كرد.به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسین انتظامی در این یادداشت که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته، آورده است: یکی از بزرگترین توفیقات زندگی ام افتخار نمایندگی شما در هشت دوره هیأت نظارت بر مطبوعات بوده است و بارها از من شنیده اید که این نمایندگی نزد من از هر منصب دیگری منزلت بیشتری دارد.

وی می افزاید: حال که برای دوره جدید نامزد انتخابات نشده ام، وظیفه دارم از افتخاری که در ضمن ۱۶ سال قبل به این برادرتان ارزانی داشته اید، صمیمانه قدردانی کنم و امید که آن اعتماد را به شایستگی پاسخ داده باشم.

انتظامی ضمن قدردانی از همراهی سایر اعضای محترم هیأت طی این سال ها، عنوان کرد: در این هشت دوره همیشه تلاش کردم بزرگی شما را نمایندگی کنم و مراقب حقوق رسانه ها باشم.

وی با بیان این که اهتمام کرده است نماینده همه رسانه ها و مدیران باشد حتی اگر منتقد یا مخالف او بودند، اشاره کرد: کوشیده ام حقوق رسانه و رسانه گران را فراتر از محیط تنگ و بغض آلود سیاست بنگرم و پاسخگویی به همکاران و حضور مؤثر در جلسات داشته باشم. در ضمن صدها جلسه هیأت نظارت، تعداد غیبت نماینده شما کمتر از عدد انگشتان دو دست بوده است برای اینکه نقش آفرینی او حتما در جمع بندی احسن مؤثر است. تا اختتام دوره حاضر نیز بر این اصول و عهد خواهم بود.

وی در آخر این یادداشت آورده است: امیدوارم انتخابات پیش رو با مشارکت بالای شما اجرا شود که جلوه ای از مسئولیت شناسی مدیران رسانه ای است و برای عزیز منتخب، آرزوی توفیق و قدرشناسی این مسئولیت پرافتخار را دارم.

به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات هر دو سال یکبار برگزار میشه و دوره قبلی ماه آینده تمام می شود پس انتخابات دوره جدید هفته آخر آبان ماه بصورت الکترونیکی و کاملا مجازی در سراسر کشور برگزار خواهد شد

هیات نظارت بر مطبوعات در کشور بر طبق ماده ۱۰ و ۱۱ قانون مطبوعات شکل گرفته است، این هیات یک نهاد فرا قوه ای است که در ترکیب آن، نمایندگانی از سه قوه نیز حضور دارند و نقش مهمی در نظارت بر رسانه دارد چونکه درهمان ابتدا، حیات رسانه با مجوز و تائید صلاحیت هیات نظارت به وجود می آید و در طول فعالیت نیز بر بقای شرایط تبصره ماده (۱۱) و عدم تحقق یکی از موارد مندرج در مواد (۶) و (۷) نظارت دارد و در صورت ضرورت می تواند رسانه ها را از ادامه کار خود منع کند.
دبیرخانه هیأت نظارت با امکانات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می شود و زیرنظر آن هیأت انجام وظیفه می کند و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ریاست هیأت نظارت بر مطبوعات را بر عهده دارد و پاسخگوی عملکرد هیأت مذکور در مجلس و دیگر مراجع ذی صلاح است.
بر طبق ماده ۱۱ این قانون مطبوعات، رسیدگی به درخواست صدور پروانه و تشخیص صلاحیت متقاضی و مدیر مسئول به عهده هیأت نظارت بر مطبوعات است.
طبق ماده ۱۰ قانون مطبوعات، اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات عبارتند از یک قاضی به انتخاب رئیس قوه قضائیه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا نماینده تام الاختیار وی، یک نماینده مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس، یک استاد دانشگاه به انتخاب وزیر فرهنگ و آموزش عالی، یک مدیر مسئول مطبوعات به انتخاب آنان، یک استاد حوزه علمیه به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه قم و یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتخاب آن شورا.
تمامی جلسات هیات نظارت بر مطبوعات با حضور مستمر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خصوصاً در دولت تدبیر و امید برگزار شده است.منبع:

1399/07/13
13:55:39
5.0 / 5
1830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی