موزه جشنواره فیلم كودك و نوجوان ایران تأسیس می شود

موزه جشنواره فیلم كودك و نوجوان ایران تأسیس می شود

به گزارش لباس دونی دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان با انتشار یك فراخوان از تأسیس موزه و مركز اسناد جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان اطلاع داد.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با انتشار یک فراخوان ضمن اعلام «تأسیس موزه جشنواره فیلم کودک و نوجوان» از هنرمندان و فعالان سینمای کودک، دوستداران جشنواره، شرکت کنندگان در المپیاد فیلمسازی، خبرنگاران و منتقدان سینمایی دعوت کرد تا در ایجاد این موزه مشارکت کنند.
جشنواره تخصصی فیلم کودک و نوجوان ایران، بعنوان قدیمی‏ ترین جشنواره‏ فیلم کودک و نوجوان منطقه، در حالی سی و سومین دوره‏ خویش را آغاز می‏ کند که بحران کرونا و نتایج آن، بیشتر از پیش ما را با خاطرات و میراث خود مواجه کرده، و فاصله‏ گذاری اجتماعی و ماندن در خانه، ارزش یادگاری‏ های قدیم و روزگار گذشته را بیشتر از همیشه نزد ما برجسته ساخته است.
در این فراخوان آمده است: به همین مناسبت و همزمان با یکصد و بیست سالگی سینمای ایران، به منظور گردآوری، حفظ و نگهداری خاطره های تاریخی، بعنوان منبع مهم درک تاریخ معاصر سینما، از هنرمندان، خبرنگاران و منتقدان سینمایی، دوستداران جشنواره، فعالان سینمای کودک و نوجوان، شرکت کنندگان در المپیاد فیلمسازی نوجوانان، داوران و خبرنگاران کودک و نوجوان و عموم مخاطبان ادوار مختلف این جشنواره دعوت می شود با مشارکت در فراخوان نوبت اول، تصاویر اسناد و خاطرات مربوط به ادوار مختلف این رویداد سینمایی (خاطره، سند، عکس و فیلم شامل خاطرات دوران مختلف برگزاری جشنواره، اسناد و دست نوشته ها شامل نامه ها و سایر برجای مانده ها، نوارهای صوتی و تصویری از افتتاحیه و اختتامیه، جلسات نقد و بررسی و عکس هنرمندان و رویدادهای جنبی جشنواره) را برای نگهداری و معرفی در مرکز اسناد و موزه جشنواره، تا آخر شهریور ۹۹، به پست الکترونیکیoffice@icff.ir ارسال کنند.
بر اساس این گزارش به عرضه کنندگان اسناد و خاطره های برگزیده بعد از بررسی جوایزی نفیس اهدا می شود. ضمن آن که سند و خاطره با نام عرضه کننده در پایگاه اطلاع رسانی جشنواره منتشر خواهد شد.منبع:

1399/06/14
08:44:21
5.0 / 5
1762
تگهای خبر: تخصص , جشنواره , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس دونی