حمایت 183 میلیارد تومانی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

حمایت 183 میلیارد تومانی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از مدیركل بانك مركزی برای مساعدت در پرداخت وام هنرمندان از حمایت ۱۸۳ میلیارد تومانی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اطلاع داد.سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: تا ظهر امروز در سامانه «کارآ» اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ۶۷۱ میلیارد تومان ثبت درخواست تسهیلات کرونا داشتند که ۱۸۳ میلیارد تومان آن پرداخت گردید.

از اهتمام و مساعدت آقای عبدالناصر همتی مدیر کل بانک مرکزی و مدیران عامل و کارکنان بانک ها در شتاب اخیر در پرداخت ها سپاسگزارم.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبادرت به ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی و هنری صدمه دیده در بحران کرونا برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا کرد و متقاضیان مشمول این طرح می توانند با رفتن به سامانه کارا برای ثبت تقاضای خود در جهت عرضه تسهیلات کرونا ثبت نام کنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون روز ۲۴ تیر، درحساب شخصی توییتر خود، شرایط استفاده موسسات و فعالان فرهنگی و رسانه ای از تسهیلات کرونا را بیان کرد.

حامد شمس، با اشاره به اینکه موسسات و فعالان فرهنگی و رسانه ای جهت استفاده از تسهیلات کرونا دو راه پیش رو دارند، اعلام نموده بود: افراد و موسساتی که کد بیمه دارند باید درخواست خویش را در سامانه کارا ثبت کنند. همینطور افراد و موسسات فاقد کد بیمه باید از راه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شوند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاسیس سامانه کارا روند سرمایه پذیری را برای شرکت ها و گروه ها آسان تر کرده است.

در این سامانه به غیر از اینکه شاغلین عرصه های ذکر شده قادر به ثبت نام و ارائه ایده های خود هستند صاحبان مشاغل صدمه دیده از کرونا هم قادر خواهند بود تا با کلیک کردن بر روی پنجره تسهیلات کرونایی و طی مراحل ثبت نام نسبت به درخواست تسهیلات خود اقدام نمایند.

آخرین مهلت ثبت تقاضا در سامانه تا ۱۵ شهریور اعلام شده است.منبع:

1399/06/13
22:29:35
5.0 / 5
1953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس دونی