با تفاهم نامه ستاد توسعه فناوری های نرم و اداره كل هنرهای نمایشی

پشتیبانی از استارتاپ های هنرهای نمایشی رونق می یابد

پشتیبانی از استارتاپ های هنرهای نمایشی رونق می یابد

لباس دونی: ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره كل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بمنظور رونق اقتصادی هنرهای نمایشی و پشتیبانی از استارتاپ های این حوزه تفاهم نامه همكاری منعقد نمودند.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بمنظور گسترش و توسعه هنرهای نمایشی خصوصاً تئاتر در کشور و رونق اقتصادی در این عرصه، یک تفاهم نامه همکاری بین ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد.
بنابر این گزارش با افزایش تعداد شرکت های خلاق، موضوع اقتصاد هنر و توسعه زیست بوم پشتیبانی از شرکت های خلاق، هر روز اهمیت بیشتری می یابد و به توجه به همین اهمیت ایجاد تحول و شکوفایی در حوزه هنرهای نمایشی به کمک شرکت های خلاق برای نیل به اهداف انقلاب اسلامی همچون اهداف این تفاهم نامه است.
دو طرف توافق کردند که در جهت ایجاد بستر مساعد برای تاثیر فناوری­ های نو برجشنواره ها به خصوص جشنواره بین المللی تئاتر فجر تلاش کنند.
تغییر درشیوه تولید وارائه ی جشنواره های تئاتر خصوصاً سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بوسیله رسانه های برخط، با کمک شرکت های خلاق و فرهنگی دیگر محور این تفاهم نامه بود.
همچنین مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بر طبق این سند همکاری، متعهد شد تا برای ایجاد زمینه لازم برای تسهیل دسترسی کارشناسان علمی به مطالب، اطلاعات و آمار جشنواره ها، همکاری کند.


برگزاری جلسات منظم و گزارش گیری از فعالیت کارگروه ها و کوشش برای رفع موانع اداری در راه تحقق برنامه های موضوع این تفاهم نامه، همچون دیگر مفادی بود که مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بر طبق این تفاهم نامه برای تحقق آن تلاش خواهدنمود.
ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز متعهد شد تا در معرفی شرکت های خلاق و فناوری های نرم در جهت هم افزایی برای تحقق اهداف این تفاهم نامه همکاری کند.
همچنین دو طرف جهت راه اندازی امکانات مورد نیاز شرکت های فناور، خلاق و استارتاپ ها در جهت، رونق هنرهای نمایشی با یکدیگر همکاری خواهند داشت.
این دو نهاد، برای ایجاد کارگروه مشترک جهت بررسی ظرفیت ها، مزیت ها و امکانات علمی و هنری، به توافق رسیدند. مدت زمان تفاهم نامه از زمان امضاء برای یک سال هجری شمسی تعیین شده است.
این تفاهم نامه در هفت ماده و سه نسخه به امضای قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.منبع:

1399/05/23
12:02:28
5.0 / 5
1891
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , فناوری , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس دونی