پروانه فعالیت رسمی اولین موزه فوتبال كشور در تبریز صادر شد

پروانه فعالیت رسمی اولین موزه فوتبال كشور در تبریز صادر شد

مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی اظهار داشت: پروانه فعالیت رسمی اولین موزه فوتبال كشور با عنوان « موزه فوتبال آذربایجان » در تبریز صادر شد.


احمد حمزه زاده، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: پروانه فعالیت رسمی این موزه از جانب اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر گردیده است و فعالیت رسمی آن در جهت جلب رضایت گردشگران نقش بسزایی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: با عنایت به سابقه و نقش تبریز و چهره های نامدار استان در عرصه فوتبال کشور، فعالیت موزه فوتبال آذربایجان در تبریز از جذاب ترین ظرفیت های گردشگری بوده که به همت شهرداری تبریز گردآوری شده و فعالیت مجدد خویش را از سال ۹۷ در ساختمانی جدید شروع کرده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی همینطور با اشاره به سابقه درخشان تبریز در عرصه موزه داری و نقش موثر آن در حفاظت از آثار و تاریخی منطقه و معرفی آنها اظهار داشت: این استان و تبریز به واسطه دارا بودن موزه های مختلف و برخوردار از تنوع موضوعی قابل توجه، آثار پرارزش تاریخی، فرهنگی و هنری گوناگونی را در خود جای داده اند.
حمزه زاده، توسعه و گسترش موزه های استان را از مهم ترین اهداف این اداره کل اعلام نمود و افزود: بر این اساس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تمرکز بر مبحث تنوع بخشی به محتوای موزه ها و پشتیبانی از تشکیل موزه های تخصصی صدور پروانه فعالیت برای مجموعه هایی مانند موزه فوتبال آذربایجان را در دستور کار خود قرار داده بود.
آذربایجان شرقی ۲۱ موزه دارد که موزه آذربایجان، موزه قاجار، موزه قران و کتابت و موزه مشروطه و سنجش برخی از آنها می باشد.


1399/05/20
14:19:39
5.0 / 5
1985
تگهای خبر: تخصص , صنایع دستی , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی