سیدمحمد بهشتی مطرح كرد:

مسعود گلزاری از عمق جان كار كرد

مسعود گلزاری از عمق جان كار كرد

به گزارش لباس دونی رئیس پیشین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، وجه ممیزه «مسعود گلزاری» را معرفت و شناخت عمیق نسبت به ایران دانست و اظهار داشت: وی در همه زمینه ها؛ چه تحصیل و چه تدریس و چه كاوش و چه پژوهش از عمق جان كار كرد و از همین رو در همه شاخه ها درخشید.


سیدمحمد بهشتی گفت: روانشاد دکتر مسعود گلزاری، از نسل باستان شناسان قبل از انقلاب بود که فعالیت گسترده ای داشت و در سواد و دانش حوزه تخصصی خود، چهره ای خبره و سرشناس به شمار می رفت.
او وجه ممیزه این باستان شناسِ فقید را چنین وصف می کند: مشهور است که می گویند برخی با دست شان کار می کنند و بعضی با دل شان. دکتر گلزاری از آن گروهی بود که حقیقتا با دل کار می کرد. مصداق این مدعا، فعالیتش در حدود کردستان و کرمانشاه بود؛ او چنان عمر خودرا مصروف و معطوف به ناحیه از ایران کرد و چنان انس داشت و به سالیان چنان دستاوردهای درخشانی حاصل کرد که اغلب می پنداشتند او زاده آن منطقه بوده، در صورتیکه چنین نبود.
رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی در ادامه درباره وجوه اخلاقی او اظهار داشت: جوانمرد و لوطی منش بود و افتادگی و تواضع داشت. شاگردپرور بود و در معلمی ابایی از بذل دانسته هایش نداشت. افزون بر این، فقط استاد دانشجویانش نبود بلکه رفیقِ آنها بود و با آنان ارتباط عمیق و عاطفی برقرار می کرد و به همین سبب، همه دوستش داشتند.
سیدمحمد بهشتی


منبع:

1399/05/06
15:31:04
5.0 / 5
2146
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لباس دونی