مستند ۳۶ قسمتی پیش فنگ با همكاری ارتش و شبكه امید تولید می شود

مستند ۳۶ قسمتی پیش فنگ با همكاری ارتش و شبكه امید تولید می شود

مجموعه مستند ˮپیش فنگˮ در 36 قسمت با حضور تعدادی از نوجوانان بمنظور شناخت مشاغل خاص، رسته ها و تجهیزات نظامی نیروهای چهارگانه ارتش و با همكاری شبكه امید تولید می شود.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی ارتش، آیین افتتاح مجموعه مستند تلویزیونی "پیش فنگ" با حضور امیر سرتیپ دوم تقی خانی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، مهدی سالم مدیر شبکه امید، تعدادی از فرماندهان، مسئولان و عوامل ساخت این مجموعه در تیپ ۶۵ نیرو مخصوص واکنش سریع نزاجا انجام شد.
امیر سرتیپ دوم تقی خانی در این مراسم اظهار داشت: ارتش با نیروهای شایسته، متخصص و مومن خود در حوزه های مختلف، خدمت رسان مردم و نظام بوده است، بااینکه خدمات ارتش بیشتر در حوزه ارتقای آمادگی دفاعی و رزمی نمود دارد لیکن در عرصه های دیگر نیز ظرفیت های عظیمی دارد که لازم است در چارچوب برنامه های مختلف برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان تشریح شود.
ادامه داد: وقتی از ارتش صحبت می نماییم، موضوعِ بیش از ۴ دهه فداکاری، جان فشانی و خدمت به اسلام، انقلاب و مردم مطرح است، یگان های ارتش در طول این مدت هرکدام منشا برکات بسیار برای ایران اسلامی بوده اند، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص واکنش سریع نزاجا نیز یکی از همین یگان ها است که خدمات بسیار بهادار ای داشته است.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش اضافه کرد: تیپ ۶۵ نیرو مخصوص واکنش سریع در سال های آغازین دفاع مقدس با ده ها عملیات و ماموریت های دشوار، نقش تعیین کننده ای در برهم زدن محاسبات و آرامش دشمن ایفا کرد و در سال های پس از جنگ نیز با اجرای ماموریت های مختلف ضریب امنیت مرزها را ارتقا بخشید و علاوه بر آن در عملیات مردم یاری از سیل و زلزله تاحضور در سرمای منفی ۴۰ درجه دنا برای نجات هم وطنان پیشگام بوده است.
وی تصریح کرد: نوجوانان و جوانان ما بسیار مشتاقند تا از نزدیک با اقدامات و تخصص های ارتش آشنا گردند و دلیل همکاری ما با شبکه امید این است که مخاطبان این شبکه، نوجوانان هستند و در این کار مشترک با ارائه اطلاعات صحیح تخصص ها و کارهای مورد علاقه نوجوانان و جوانان در حوزه های زمینی، هوایی، پدافند و دریایی شرایطی را مهیا می نماییم که بتوانند درک بهتری از محیط ارتش در تصمیم گیری های آتی خود داشته باشند.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی، و بهداشتی در تولید این مجموعه مستند اظهار داشت: مسئله حائز اهمیتی که در پروسه تولید این مجموعه مستند باید لحاظ شود این است که دقت و مراقبت نماییم تا این کار فقط به بازدید هیجان انگیز نوجوانان از یگان های ارتش و عملیات دشوار آمادگی جسمانی خلاصه نشود و مخاطبان غیر از تخصص و نظم، بتوانند دیگر جلوه های ارتش انقلابی همچون پا در رکابی برای اجرای هر ماموریت واگذاری، اخلاق مداری، خودباوری و اتکا به داشته های خود، روحیات مردمی و دیگر خاصیت های مثبت ارتش را نیز دریافت نمایند.
مهدی سالم مدیر شبکه امید هم در این مراسم اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از مهم ترین ارکان حفظ و بقا و انسجام جمهوری اسلامی همیشه به نحو مطلوب ایفای نقش کرده است و انشاءالله نوجوانانی که هم اکنون مخاطب برنامه های شبکه امید هستند، از تولید برنامه های مشترک با ارتش تاثیرات مثبتی را دریافت نمایند.
مدیر شبکه امید ضمن تشکر از سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همکاری با تولید مستند تلویزیونی "پیش فنگ" اظهار داشت: شبکه امید همزمان، با چندین نهاد و سازمان در حال تولید مستند است که منظم ترین و منسجم ترین سازمان، مجموعه ارتش است خصوصا اینکه حوزه نوجوان را درک کرده که برای ما بسیار مهمست.
وی افزود ما وقتی می خواهیم برای نوجوانان کار نماییم، در عین جذابیت، در لایه دوم و سوم پیام بایستی آن مفاهیم اساسی تر را نیز منتقل نماییم.
سالم با اعلان اینکه مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل بعد را برای خود یک اصل می داند، اشاره کرد: فرزندان کارکنان شریف ارتش، زحمت کشان ارتش، می توانند روایتگر خاطرات نوجوانی خود با پدرانشان باشند، موضوعی که برای بسیاری از بچه های ما شناخته شده نیست و ما باید این را به نوجوانان بیاموزیم که به داشته هایشان افتخار کنند.
وی با اشاره به اینکه کسانی که ایثار کردند و موجب شدند ما این امنیت امروز را در کشور داشته باشیم جزو داشته های افتخار آمیز ما هستند اضافه کرد: امنیت هم اکنون شالوده کشور شده و بسیاری از نوجوانان ما حواسشان نیست که این امنیت به چه قیمتی و با چه تلاشی به دست آمده و با چه تلاشی حفظ می شود.
سالم در ارتباط با چشم انداز شبکه امید درباب همکاری با ارتش اظهار نمود: یکی از کارهایی که با تولید این برنامه ها می خواهیم انجام دهیم این است که نسل جوان بداند فقط بواسطه توان نظامی نیست که ارتش مقتدری داریم، حتما توان روحی و روانی، توکل و توسلی که به خداوند و ائمه اطهار(ع) در میان نیروهای ارتش وجود دارد خیلی موثر بوده و ما وظیفه داریم این مساله را به نوجوانان منتقل نماییم.
مجموعه مستند "پیش فنگ" در ۳۶ قسمت با حضور تعدادی از نوجوانان بمنظور شناخت مشاغل خاص، رسته ها و تجهیزات نظامی نیروهای چهارگانه ارتش به تهیه کنندگی سلما بابایی و ونداد دوشن و با کمک و همکاری شبکه امید تولید می شود.


1399/04/17
23:55:22
5.0 / 5
2705
تگهای خبر: آرامش , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس دونی