صالحی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی:

شهید سلیمانی با شكوه زیست، با شكوه رفت و باشكوه خواهد ماند

شهید سلیمانی با شكوه زیست، با شكوه رفت و باشكوه خواهد ماند

به گزارش لباس دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از سردیس شهید سلیمانی، پوستر جشنواره های بین المللی ذوالفقار و ملی تئاتر سردار آسمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی را می توان در یك جمله اینگونه تعریف كرد كه او باشكوه زیست، باشكوه رفت و باشكوه ماند، شكوه و عزت همیشه همراه انسان هایی همچون شهید سلیمانی است، زندگی و مرگ این افراد همیشه باعزت هم راه است، زیست شهید سلیمانی به شكلی است كه یك مراقبت پویا و همراه با عمل و حركت را می توان در آن دید.


به گزارش لباس دونی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی امروز در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره های بین المللی ذوالفقار(استان خوزستان) و ملی تئاتر سردار آسمانی(کرمان) و رونمایی از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در تالار رودکی انجام شد ضمن تشکر از حضور خانواده شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و آیت الله موسوی جزایری اظهار نمود: وقتی امام راحل رحلت کردند یکی از رسانه ها آن زمان تیتر زد «باشکو آمد و باشکوه رفت» و امروز هم می توان از این تیتر اقتباس کرد و گفت «سرادر سلیمانی باشکوه زیست، باشکوه رفت و باشکوه خواهد ماند»، می توان گفت به این شکل زیست کردن رمز و راز زیادی دارد.
ایشان سپس با برشمردن خاصیت های انسان هایی همچون شهید سپهبد سلیمانی اشاره کرد: نخستین خاصیت که انسان را به خدا می رساند تقوا است، در کنار تقوا؛ احسان خاصیت دیگری است که انسان های همچون شهید سلیمانی دارند، وقتی انسانی متقی و محسن شد معیت الهی او را فرا می گیرد و این معیت آثار زیادی برای انسان های متقی و محسن به همراه دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: شکوه و عزت همیشه همراه انسان هایی همچون شهید سلیمانی است، زندگی و مرگ این افراد همیشه باعزت هم راه است، زیست شهید سلیمانی به شکلی است که یک مراقبت پویا و همراه با عمل و حرکت را می توان در آن دید.
صالحی تصریح کرد: اخلاص خیلی دشوار است برای اینکه یک مراقبت سخت درونی می خواهد برای اینکه انسان نباید گرفتار هواهای نفسانی شود، هیچکس از شهید سلیمانی در طول چهل سال قبل منیت ندیده است، کسانی که در این وادی بودند می دانند با چنین جایگاهی نداشتن ادعا در هیچ چیز چه مسیر سختی است.
وی ادامه داد: مراعات حدود شرعی و اخلاقی در شهید سلیمانی متبلور بود، رهبر معظم انقلاب نیز در مورد ایشان به همین خاصیت تاکید داشتند و فرمودند « شهید سلیمانی یک جنگاور مسلط نظامی و هم یک فرد با مراعات حدود شرعی بود»، اینکه در سخت ترین شرایط انسان حدود انسانی، اخلاقی و شرعی را فراموش نکند کار بسیار دشواری است. مهار نفس در لحظات سخت و رعایت حدود انسانی و شرعی کار آسانی نیست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: شهید سلیمانی چهل سال بی وقفه در خط جهاد بود، در جبهه دفاع مقدس و همین طور مقابله با تروریسم خط نبرد و مبارزه را رها نکرد.
صالحی با برشمردن خاصیت های دیگر شهید سلیمانی اظهار داشت: ایشان همیشه مردمی بود و مردمی زیست، به همین خاطر مردم به ایشان ادای دین دارند، او پناهگاه مردم بود و با مردم ارتباط نزدیکی داشت و برای اینکه مردم بدون حجابی می توانستند به ایشان دسترسی پیدا کنند و مشکلات خودرا مطرح کنند.
وی افزود: شهید سلیمانی بعنوان خاطره ای در ذهن ها خواهد ماند، امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است، این شهید با دفاع مقدس جان گرفت و بوی او در بین همگان پیچید، امسال نخستین سالگرد دفاع مقدس بدون حضور این شهید والامقام است اما حیات ایشان در میان همه جاری و ساری است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سهم خود در چهلمین سالگرد دفاع مقدس ارتباط و نقش شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس را پاس خواهد داشت و مکتب شهیدان و هم مکتب شهید سلیمانی را معرفی خواهدنمود.
صالحی بیان کرد: امسال همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس همه استانها خصوصاً استان خوزستان و کرمان بعنوان دو بال این حرکت خواهند بود، خوزستان به اعتبار روزهای سخت جنگ و خون هایی که در این خاک ریخته شد تا خاک وطن حفظ شود و کرمان نیز بعنوان زادگاه این شهید دو استان اصلی در اجرای برنامه ها خواهند بود.
او در آخر از تمام اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که می توانند در ترویج مرام شهید سلیمانی اقدامی کنند قدردانی کرد.
منبع:

1399/04/17
14:07:09
5.0 / 5
2790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس دونی