ساخت فیلمی برپایه فساد اخلاقی متولیان نوبل ادبیات

ساخت فیلمی برپایه فساد اخلاقی متولیان نوبل ادبیات

ماجرای فساد اخلاقی همسر یك عضو آكادمی سوئد بعنوان متولی جایزه نوبل ادبیات و لغو این جایزه در سال ۲۰۱۸ به دنبال این ماجرا، به فیلمی بلند تبدیل می شود.


به گزارش هالیوود ریپورتر، شرکت فیلمسازی نوردیسک فیلم با اقتباس از کتاب غیرداستانی کلوب (The Club) به قلم ماتیلدا گوستاوسون یک فیلم بلند می سازد. این کتاب داستان فساد اخلاقی نوبل ادبیات را در سال ۲۰۱۸ روایت کرده است.
گوستاوسون خبرنگار روزنامه داگنز نیهتر (Dagens Nyheter) سوئد در آن زمان با انتشار مقاله ای جزئیات ماجراهای تهدید و آزار جنسی ۱۸ زن در باشگاه فرهنگی فروم (Forum) را افشا کرد. فروم یک باشگاه فرهنگی معتبر است که توسط چهره های فرهنگی شناخته شده همچون ژان کلود آرنو (Jean Cluad Arnault) همسر کاتارینا فراستنسون (Katarina Frostenson) شاعر معاصر سوئدی و عضو پیشین آکادمی بعنوان متولیان جایزه نوبل گردانده می شود.
دلیل اصلی این رسوایی اتهامات گسترده ای بود که به ژان کلود آرنو (Jean-Claude Arnault) وارد شد که از چهره های فرهنگی برجسته در سوئد و همسر کاتارینا فروستن سون از اعضای آکادمی سوئد بود. در نتیجه این افشاگری ها، آرنو در سال ۲۰۱۸ به تجاوز متهم شد و هم اکنون محکومیت دو سال و شش ماهه خویش را در زندان می گذراند.
افشاگری های گوستاوسون همچنین به استعفای گروهی از اعضای آکادمی سوئد منجر گردید و نوبل ادبیات را در آن سال لغو نمود. گوستاوسون در کتاب کلوب به عمق ماجرای فروم و ساختارهای فاسد قدرت در دنیای هنر اروپا می پردازد.
مارن لوئیس کینه (Maren Louise Käehne) فیلمنامه نویس دانمارکی که مقرر است این کتاب را به فیلمنامه تبدیل کند، می گوید: «کلوب روایتگر فساد قدرت و اتفاقی است که با محروم کردن افراد، چه در جایگاه فردی چه در جایگاه یک هنرمند، از حرف زدن روی می دهد. این کتاب نقطه عطفی را در تاریخ فرهنگ سوئد به تصویر می کشد.منبع:

1399/04/04
12:07:17
5.0 / 5
2418
تگهای خبر: جنس , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی