آیین تكریم و معارفه مدیران عامل ایرنا انجام شد

آیین تكریم و معارفه مدیران عامل ایرنا انجام شد

لباس دونی: آیین تكریم و معارفه مدیرعامل های پیشین و جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با حضور شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی كشور در محل این سازمان اجرا شد.


مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل ایرنا در نمازخانه سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی انجام شد.
در این مراسم که علی ربیعی سخنگوی دولت، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فریدون وردی نژاد معاون سیاسی رئیس جمهور، محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه حضور داشتند با اهدای لوح از زحمات سیدضیاء هاشمی مدیرعامل پیشین ایرنا تقدیر و محمدرضا نوروزپور به عنوان مدیرعامل جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی معرفی گردید.
حجت الاسلام محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، خسرو طالب زاده مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد قوچانی مشاور رسانه ای دولت و علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا از دیگر حاضران این مراسم بودند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته (شنبه، ۱۷ خرداد) در حکمی محمدرضا نوروزپور را بعنوان مدیرعامل ایرنا منصوب نمود. سیدضیاء هاشمی مدیر عامل پیشین ایرنا از دی ۹۶ با حکم صالحی مدیرعامل ایرنا شده بود.
نوروزپور قبل از این بعنوان معاون سخنگو و دبیر شورای اطلاع رسانی دولت فعالیت داشت. ریاست امور اطلاع رسانی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، مدیرکلی پایگاه اطلاع رسانی دولت و معاونت مرکز روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری همچون سوابق وی در این دولت بوده است. سابقه فعالیت رسانه ای نوروزپور به دهه ۷۰ خورشیدی بر می گردد و تجربه حضور و فعالیت در رسانه های مختلفی را داشته است. وی کارشناسی ارشد خودرا در رشته علوم ارتباطات و روزنامه نگاری و مدرک دکترایش را در رشته روابط بین الملل ستاندن کرده است.
تالیف کتاب نرم خبر و سخت خبر؛ روزنامه نگاری پیشرفته در سال ۱۳۸۴ که اینک بعنوان یکی از منابع درسی حوزه ارتباطات قلمداد می شود و دو کتاب ترجمه مصاحبه های نوآم چامسکی درباره یازده سپتامبر و حمله به عراق، آنچه رسانه ها به شما نگفتند همچون کارهای قلمی وی بشمار می رود.

ایرنا همیشه منشا تحولات و خدمات بوده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را یکی از شناسنامه هویتی رسانه ای کشور توصیف کرد و اظهار داشت: ملت هایی که همچون ایران از یک دوره گذر به دوره جدیدی قرار دارند شناسنامه های هویتی برای آنها مهمست و هرچه بتوان این شناسنامه ها را بالا برد و استوار نگه داشت به اعتماد و اقتدار ملی کمک می نماید.
سید عباس صالحی به خاصیت های این رسانه کشور اشاره نمود و گفت: ایرنا خوشبختانه با داشتن طول عمر ۸۵ ساله در دوران مختلف خصوصاً هشت سال دفاع مقدس و مقاطع مختلف منشا خدمات و تحولات بوده است.
به گفته وی خبرگزاری جمهوری اسلامی را در واقع می توان با خصلت ها و خاصیت های مختلف تعریف کرد که خوشبختانه تابحال خوش درخشیده و خواهد درخشید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در عین حال یاد آور شد: اینکه خبرگزاری ای در کشور داریم که باوجود تمامی فرازو نشیب ها در مقاطع مختلف همچنان پویا و بالنده حدود ۸۵ سال نفس بکشد افتخار بزرگی برای کشور و نظام شمرده می شود.

راه گذشتگان در ایرنا تحکیم شده است
حجت الاسلام سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات نیز در این آیین گفت: به سبب سماجت در کارهای کاری ام زمان طولانی است که در این عرصه حضور دارم و مشاهدات زیادی را در این سال ها داشته ام.
وی اضافه کرد: نخستین باری که از خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید کردم در زمان تصدی کمال خرازی شخصیت ارجمند و بزرگوار بود که در هر مسئولیتی که بر عهده می گرفت به آن جایگاه ویژه ای می داد و ارزش ایجاد می کرد و بعد از آن نیز شاهد خدمات همکاران قدیم و جدید در این رسانه بودم.
دعائی با تاکید بر اینکه هر زمانی که خرازی در مقابل جریانی قاطعانه ایستادگی می کرد ما لذت می بردیم اشاره کرد: به سبب طولانی بودن مدت حضور من، شخصیت های بسیاری را درک کردم که تمام آنها منشا خدمات بزرگی بودند.
وی فریدون وردی نژاد (مدیرعامل اسبق ایرنا) را منشا تحولات بزرگ در ایرنا خواند و اشاره کرد: این به معنای نبود خدمت رسانی محمد خدادی نیست، همین طور حضور ضیاء هاشمی در اینجا برای من ارزش دیگری داشت و به ایشان بعنوان شخصیتی علمی، آکادمیک و فرهنگی احترام می گذارم که مدت زیادی نیز سرپرست وزارت علوم بعنوان یکی از مهمترین وزارتخانه ها بود که پذیرش خدمت رسانی در کنار عباس صالحی وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در ایشان تقدیس کرده ام.
دعائی اشاره کرد: ضیاء هاشمی حضور در ایرنا را پذیرفتند و راه گذشتگان این رسانه رسمی را ادامه دادند و نه فقط تقطیع نکردند بلکه آنها را تحکیم کردند و امروز بهر دلیلی تصمیم گرفتند در این سمت به فعالیت خود ادامه ندهند اما نباید همکاران خودرا از علم و دانش خود دراین زمینه محروم کنند و همچنین به محمدرضا نوروزپور به جهت اینکه یکی از بازوان صالحی شده اند تبریک می گویم.منبع:

1399/03/18
14:14:19
5.0 / 5
2761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی