مصوبات هفتمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما، اعلام گردید

مصوبات هفتمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما، اعلام گردید

به گزارش لباس دونی كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما در هفتمین جلسه خود تصویب كرد: به شركت های پخش كه در سال ۹۸ حداقل دو فیلم اكران كرده باشند و سینماهای بخش خصوصی، لابراتوارها و استودیوهای صدا كه پرسنل خویش را در سال ۹۹ اخراج نكرده باشند معادل سه برابر ۲۳ درصد سهم كارفرما در فهرست بیمه دیماه سال ۹۸ كمك بلاعوض شود.به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، این حمایت ها از مصوبات هفتمین جلسه کارگروه بررسی صدمه های کرونا در سینما بود که بامداد امروز به ریاست حسین انتظامی در سازمان سینمایی برگزار گردید.

از شروط این حمایت ها یکسان بودن نام کارگاه و نام موسسه دارای مجوز از سازمان سینمایی و همینطور عرضه فهرست بیمه دی سال ۹۸ و فروردین ۹۹ حداکثر تا ۱۰ تیرماه حسب مورد به دفتر نظارت بر عرضه و نمایش یا دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی است که این زمان قابل تمدید نیست.

در این جلسه سیدمحمد مهدی طباطبایی نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گزارشی از اکران آنلاین فیلم ها عرضه کرد.

همچنین گزارشی از روند اجرای مصوبات قبلی کارگروه مانند کمک هزینه یک میلیون تومانی به ۱۷۰۰ عضو خانه سینما در دو نوبت عرضه و از همکاری مسئولانه خانه سینما قدردانی گردید.

پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی به ۲۱ فیلم متقاضی اکران نوروز، کمک ۵۰ میلیون تومانی به فیلم های اکران آنلاین و کمک ۶۰ میلیون تومانی برای تبلیغات مجدد فیلم هایی که در اسفند ۹۸ در حال اکران بوده اند دیگر موارد مطرح شده بود که بر اجرای آن تاکید شد.

بحث و تبادل نظر درمورد بازگشایی سینماها و سیاست های اکران برای بازگشایی هم از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، غلامرضا موسوی دبیر شورای عالی تهیه کنندگان و معاونان سازمان سینمایی اعضای این کارگروه هستند.


1399/03/06
23:51:21
5.0 / 5
2605
تگهای خبر: فناوری , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لباس دونی