گفت وگوی داریوش كاردان با یك هنرمند خوشنویس

اسرافیل شیرچی روزهای كرونایی را چگونه سپری می كند؟

اسرافیل شیرچی روزهای كرونایی را چگونه سپری می كند؟

لباس دونی: داریوش كاردان در ایام كرونایی سلسله گفت وگوهایی با هنرمندان حوزه های مختلف انجام می دهد كه دومین گفت وگوی خودرا با اسرافیل شیرچی، هنرمند خوشنویس انجام داده است. شیرچی در این مصاحبه از روزهای خانه نشینی خود سخن گفته است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، سلسله گفت وگوهای تلفنی داریوش کاردان در روزهای قرنطینه و کرونایی که به صورتی یادآور گفت وگوهای این هنرمندان در برنامه «صندلی داغ» است، حالا به بهانه دیگری انجام می شود تا شاید بتواند حال وهوای این روزهای مردم را در شرایط دشوار کرونا و ماندن در خانه تا اندازه ای تغییر دهد.
هر قسمت این برنامه که با همت پویش مشاهنر تولید می شود، در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منتشر خواهد شد. کاردان اولین گفت وگوی خودرا با علی نصیریان انجام داد و در دومین مصاحبه به سراغ اسرافیل شیرچی رفت.
اسرافیل شیرچی، هنرمند خوشنویس پیش تر نیز در سخنانی امیدبخش خطاب به مردم، آنها را به ماندن در خانه ها فراخواند. این هنرمند همین طور جمله ی «در کنار همیم» را با قلم خوشنویسی، خطاطی و به مردمی تقدیم کرد که این روزها شرایط سختی را در قرنطینه سپری می کنند.
شیرچی فارغ التحصیل دانشکدهه هنرهای زیبا در دانشگاه تهران است و در انجمن خوش نویسان ایران، عنوان استاد رشته خوشنویسی و خطاطی را دارد. او نمایشگاه های گوناگونی را در نمایشگاه های داخل و خارج از کشور برگزار کرده است.
این هنرمند پیشکسوت در قسمتی از گفت وگوی خود با داریوش کاردان، اظهار نمود که از زمانی که این روزهای ناگوار شروع شد، سفری را به نهان آغاز کردم و شعرهای ناب مولانا، حافظ و سعدی را خطاطی کردم.
او افزود: کاردان عالم اتفاقی را رقم زد که آدم های اندکی صبر کنند. تا زمانی که دستور حکیمان بر این است همه باید در خانه بمانند و به مرور می توانند با تجهیزات کامل سر کار بروند تا مشکلات قوت آنها نیز رفع گردد.
ادامه می توانید گفت وگوی تلفنی داریوش کاردان با اسرافیل شیرچی را بشنوید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: audio/mp3


منبع:

1399/03/03
14:17:34
5.0 / 5
2633
تگهای خبر: سفر , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی