مدیرعامل لباس دونی:

سیستم بانكی در شرایط دشوار اقتصادی كنونی، كاری مجاهدانه دارد

سیستم بانكی در شرایط دشوار اقتصادی كنونی، كاری مجاهدانه دارد

لباس دونی: مدیرعامل ایرنا اظهار داشت: امروز در شرایط دشوار اقتصادی كشور و فشارهای بین المللی، نقش و تلاش سیستم بانكی مجاهدانه است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سید ضیاء هاشمی» روز شنبه در دیدار حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت ومعدن باوی که همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی انجام شد، اضافه کرد: فعالیت نظام بانکی در حرکت بخشیدن به چرخ های تولید، ضمن رونق بخشیدن به اشتغال، کمک موثری در پشت سرگذاردن بحران کروناست.
وی خاطرنشان ساخت: سیستم بانکی با پشتیبانی از فعالان اقتصادی و اعطای تسهیلات می تواند به استمرار تولید کمک نماید و این مهم در این شرایط ویژه اهمیت بسزایی دارد.

مدیرعامل ایرنا خاطرنشان کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی بعنوان یک رسانه فعال نقش بسزایی در انعکاس فعالیت نظام بانکی در رونق بخشیدن و جهش تولید در فضای جامعه دارد و افزایش اشتغال در بخش های مختلف را که با استفاده از تسهیلات بانکی می تواند، پدید آید، بازتاب می دهد.
وی اظهار داشت: ایرنا بعنوان یک وظیفه جدی تلاش می کند تا نسبت به انعکاس فعالیت ها و اطلاع رسانی در عرصه مختلف فعالیت دستگاه های دولتی نقشی اثرگذار داشته باشد و امروز با استفاده از ظرفیت های جدیدی که در این سازمان بوجود آمده است، نقشی گسترده تر ایفا کند.
هاشمی خاطرنشان کرد: امروز خلاء اطلاعاتی مردم در بخش های مختلف اقتصادی همچون بانکی با همکاری پیوسته رسانه می تواند برطرف شود، ازاین رو همکاری رسانه با نظام بانکی در رونق تولید و رشد اقتصادی بسیار موثر خواهد بود.
وی ضمن یادآوری بروز سیل، زلزله و انتشار کرونا در کشور اظهار داشت: اطلاع رسانی به هنگام و مستمر از جانب رسانه های تاثیرگذار، همچون ایرنا که سابقه ای بیشتر از هشت دهه در کارنامه فعالیت خود دارد، می تواند در آرامش بخشی به جامعه و کمک به مسئولان نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
مدیرعامل ایرنا از گسترش همکاری با نظام بانکی در حوزه اطلاع رسانی بوسیله خبرگزاری جمهوری اسلامی و موسسه ایران استقبال و بر تعاملات و ارتباطات مستمر در این بخش تصریح کرد.
برپایه این گزارش، «حسین مهری» هم در این دیدار اظهار داشت: امروز ۹۰ درصد تأمین مالی کشور بر دوش نظام بانکی است و بازار سرمایه برای سهم بیشتر در اقتصاد کشور با استفاده از ابزار رسانه و بخصوص ایرنا می تواند نقش لازم را ایفا کند.
به قول وی، خبرگزاری جمهوری اسلامی می تواند در عمق بخشی به بازار سرمایه و رشد اقتصاد کشور با اطلاع رسانی های مستمر اثر گذار باشد و افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه را در این حوزه به همراه داشته باشد.
مهری با اشاره به اینکه امروز رونق تولید و اشتغال با استفاده از تسهیلات بانکی می تواند گسترش یابد، تصریح کرد: در این راه، رسانه می تواند به مسئولان برای تبیین دقیق مباحث کمک نماید.
وی ادامه داد: بانک صنعت و معدن بعنوان یک بانک توسعه ای دولتی، همواره در فعال سازی طرح های مختلف تولیدی با دولت همکاری و همراهی داشته و این نقش را در طرح های فولادی، پتروشیمی، سیمان و... می توان مشاهده کرد.
مدیرعامل بانک صنعت ومعدن ضمن یادآوری نام گذاری سال جاری از جانب رهبر معظم انقلاب بعنوان سال جهش تولید اظهار داشت: تعمیق ارتباطات میان سیستم بانکی و رسانه های همگانی بخصوص خبرگزاری جمهوری اسلامی، می تواند نقش مهمی در جهش تولید ایفا کند و به فرهنگ سازی در این حوزه هم کمک خواهد نمود.
وی ابراز امیدواری کرد: رسانه ها به فرهنگ سازی لازم برای تحقق بخشیدن به شعار جهش تولید کمک موثری داشته باشند تا افکار عمومی به شکل صحیح و مورد انتظار هدایت شوند.


1399/02/27
15:17:23
5.0 / 5
2979
تگهای خبر: آرامش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی