پیشنهادهایی برای گالری گردی آخر هفته

پیشنهادهایی برای گالری گردی آخر هفته

به گزارش لباس دونی تعطیلات آخر هفته كه معمولا در پایتخت با بازگشایی نمایشگاه های هنری همراه می باشد، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می آورد تا بخشی از وقت خویش را به بازدید از گالری ها و موزه ها اختصاص دهند. ایسنا در این مطلب پیشنهادهایی را برای گالری گردی در این روزها عرضه می كند.گالری پردیس ملت
به مناسبت هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت، نمایشگاه گروهی نقاشی «هنر فراتر از محدودیت ها» با اكران آثاری از هنرمندان چند مركز آموزشی، توانبخشی همچون مجتمع آموزشی نیكوكاری رعد، مركز توانبخشی عاطفه، مركز جامع توانبخشی عمل و مراكز ملائك، ارمغان و زینب از ۲۳ تا ۳۰ آذرماه در گالری شماره ۲ پردیس ملت به نمایش درخواهد آمد.
این نمایشگاه روز جمعه (۲۳ آذر ماه) از ساعت ۱۷ الی ۲۰ با حضور هنرمندان، علاقه مندان به آثار هنری و صاحبان آثار افتتاح می گردد و علاقمندان می توانند تا ۳۰ آذر ماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ از این نمایشگاه به آدرس یابان ولیعصر (عج)، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، روبروی بزرگراه كردستان، پردیس سینما گالری ملت، طبقه ی منفی۲ بازدید كنند.

گالری اعتماد
مرگ تدریجی آهوهای جزیره هرمز، موضوعی تلخ برای هنرمندی است كه با خلق آثار هنری و برگزاری نمایشگاهی در گالری اعتماد، این روزها در تلاش است تا این درد را به شكلی با مخاطبانش شریك شود. این نمایشگاه عكس و مجسمه با نام «عزای عمومی» آثار علیرضا معماریانی را نشان داده است كه تا تاریخ ۱۱ دی ماه برپا خواهد بود.


این هنرمند می گوید كه كار او اعتراض به مرگ محیط زیست است و توضیح می دهد: عقیده دارم كه مرگ این حیوانات، مرگ انسان هاست. بنابراین لشكر مرگ آهوها را از دل طبیعت به دل انسان ها رساندم و آنها را با یكدیگر به نمایش گذاشتم.

موزه ملی ایران
نمایشگاه «باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس» ۵۶۰ اثر تاریخی باستانی هلند را به مدت شش ماه تا ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ در موزه ملی ایران به نمایش می گذارد. در بین ۵۶۰ شی باستانی و تاریخی در ۳۳۱ ردیف از موزه درنتس شهر آسن در هلند، تابلوهای نقاشی ای هم حضور دارد كه هنردوستان علاقه مند به میراث فرهنگی می توانند از آنها بازدید نمایند. گالری نقاشی این نمایشگاه دربرگیرنده منتخبی از آثار هنرمندان هلندی است كه عموما شامل مناظر و زندگی روستایی در استان «درنته» است.


یكی از تابلوهای به نمایش درآمده «بر دروازه ابدیت» نام دارد كه به علت موضوعیت آن با هلند، از مخزن موزه هنرهای معاصر برای نمایش در این نمایشگاه امانت گرفته شده است. تابلویی را كه با نام «چشم انداز خانه روستایی در درنته ۱۸۹۴» معرفی شده است، مسئولان موزه درنتس با حمایت «ینكگیرولوتریج» سال قبل از نهاد دیگری خریداری نموده اند، اما تا پیش از انتقال آن به ایران، در هیچ كدام از تالارها یا نمایشگاه های هلند نمایش داده نشده بود.

گالری مژده
یك هنرمند می خواهد مجموعه آثار نقاشی خط خویش را روی دیوار یك گالری به نمایش بگذارد؛ او می گوید آثار این نمایشگاه را با رویكرد مدرن و معاصر كار كرده است.
۱۴ تابلو در این نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد كه اغلب كارها جوهر روی فلكسی هستند. اما یكی از آنها را روی بوم كشیده شده است. در خلق این آثار كمی هم از تكنیك اكریلیك استفاده شده است.
نمایشگاه آثار نقاشی خط كیارش یعقوبی جمعه ۲۳ آذر در گالری مژده گشایش می یابد و تا ۳۰ آذر به نشانی سعادت آباد، خیابان سرو شرقی، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاك ۲۷ دایر است.

گالری شهر كتاب فرشته
نمایشگاه انفرادی نقاشی شهناز زهتاب با عنوان «جهان فراموش شده» در گالری فرشته برگزار می گردد.
زهتاب در معرفی نمایشگاه نقاشی اش می گوید: «جهان فراموش شده» مجموعه ی اخیری است كه با مضمون و محتوای متفاوت از مجموعه های گذشته ام شكل گرفته است. در این دوره نگاهی، هرچند با كوله باری از تجربیات قبل، ولی متاثر از علوم معاصر و تكنولوژی، درهم تنیده و پرداخته شده است.


این نمایشگاه روز جمعه (۲۳ آذر ماه) ساعت ۱۶ در گالری فرشته واقع در خیابان دكتر شریعتی، پایین تر از پل صدر ـ پلاك ۱۶۷۱ افتتاح و تا چهارم دی ماه دایر است.

گالری گلستان
گالری گلستان هم ۲۳ آذرماه میزبان آثار نقاشی گلناز قدیری می گردد. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه جمعه تا سه شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و چهارشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به گالری گلستان واقع در دروس، خیابان كماسایی، پلاك ۳۴ رجوع كنند. این نمایشگاه تا ۲۸ آذر برقرار خواهد بود.

موسسه صبا
نمایشگاه «رد پای رنگ ها» (هنگاوی رنگتان) روز پنجشنبه (۲۲ آذرماه) از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه های فرشچیان افتتاح می گردد.


در این نمایشگاه ۵۰ اثر از ۳۰ هنرمند اقیلم كردستان عراق شامل هنرمندانی از كركوك، سلیمانیه، اربیل و... در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا ۲۹ آذر ماه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نگارخانه استاد فرشچیان و لرزاده واقع در خیابان ولیعصر(عج) خیابان طالقانی خیابان برادران شهید مظفر پلاك ۱۲۵ رجوع كنند.
***
همینطور ششمین دوسالانه مجسمه های شهری در موسسه صبا برقرار است. آثار این نمایشگاه تا پنجم دی ماه در گالری های خیال و آئینی موسسه فرهنگی هنری صبا برقرار خواهد بود.1397/09/23
13:17:51
5.0 / 5
4907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس دونی