فراخوان نمایشگاه ملی عفاف و حجاب منتشر گردید

فراخوان نمایشگاه ملی عفاف و حجاب منتشر گردید

لباس دونی: فراخوان نمایشگاه ملی عفاف و حجاب با اهدافی چون ترویج و تعمیق الگوهای عفاف وحجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف كالای ایرانی و همین طور تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به سبك زندگی اسلامی ایرانی منتشر گردید.كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور با مشاركت و همكاری هنرمندان، فعالان و دست اندركاران عرصه عفاف و حجاب، ترویج و تعمیق الگوهای عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف كالای ایرانی و جایگزین كردن پوشش اسلامی ایرانی بجای پوشش نامتعارف بمنظور فعال سازی همه ظرفیت های موجود حوزه طراحی و تولید محصولات عفاف و حجاب برای ایجاد جهش در تولید كشور وهمچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به سبك زندگی اسلامی ایرانی، نمایشگاه ملی عفاف وحجاب را از نوزدهم لغایت بیست وهفتم تیرماه سال ۱۳۹۹ همزمان با هفته عفاف وحجاب برگزار می كند

در بخش اهداف نمایشگاه مواردی چون معرفی ظرفیت های طراحی و تولید محصولات عفاف و حجاب؛ افزایش و توسعه خلاقیت، نوآوری و توسعه درمدو لباس اسلامی – ایرانی و ساماندهی آن؛ كمك به اشاعه و گسترش فرهنگ عفاف وحجاب درجامعه؛ فراهم ساختن بستر مناسب برای مخاطبان جهت دسترسی وخرید محصولات عفاف وحجاب؛ بستر سازی، بكارگیری و اشاعه نمادها، نشان ها و مولفه های هویت اسلامی، ایرانی در عرصه پوشش و سبك زندگی و ارج نهادن چهره های ماندگار و تشویق طراحان مستعد و تجلیل از دست اندركاران موفق عفاف و حجاب عنوان شده است.

رویكرد نمایشگاه

رویكرد غالب معرفی الگوها و سبك های اصیل و نوین ایرانی- اسلامی در پوشش و سبك زندگی كه هویت و اصالت خودرا از نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی اسلامی گرفته باشند

بخش های نمایشگاه

این دوره از نمایشگاه در چهار بخش مسابقه ونمایش طرح عفاف وحجاب؛ مسابقه ایده تا اجرا؛ كارهای تبلیغی، ترویجی و عرضه محصولات عفاف وحجاب برگزار می گردد.

الف) مسابقه طراحی لباس اجتماع بانوان:

دراین بخش كلیه طراحان وتولیدكنندگان می توانند با ارائه طرح های چادر؛ مانتو (تا مچ پا) و پوشش سر كه با نگاهی كاربردی متناسب با فرهنگ وموازین ایرانی اسلامی باشد دراین بخش حضور یابند

ب) مسابقه ایده تا اجرا

متقاضیان شركت در این بخش با گرایش چادراربعین، مانتو عبایی، اسلامی می توانند ضمن ثبت نام در سایت نمایشگاه آمادگی خودرا در فرم ارائه شده اعلام نمایند و كلیه سوابق تخصصی خود و افراد گروه سه نفره خود متشكل از ( طراح / الگو ساز / دوزنده ) را بعنوان رزومه فعالیت و توانایی مشخص نمایند. هیات انتخاب بعد از بررسی فرم های ارسالی و با در نظر گرفتن مندرجات اعلامی و اولویت متقاضیان نسبت به انتخاب گروه اقدام می نمایند.

نتایج نهایی شركت كنندگان بوسیله سایت نمایشگاه به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

در این بخش مقرر است گروه های مربوطه در مدت دوروز برگزاری كارگاه زنده طراحی و دوخت لباس آثار خودرا ارائه نمایند و در آخر زمان تعیین شده گروه برگزیده بعنوان گروه برتر معرفی و در مراسم تجلیل ازفعالان عفاف وحجاب از ایشان تقدیر بعمل خواهند آمد.ج) بخش كارهای تبلیغی، ترویجی:

دراین بخش از نمایشگاه، كلیه موسسات دولتی وخصوصی، نهادها، ارگان ها، دستگاه های اجرایی و مراكز فرهنگی و دینی كه دارای آثار جهت عرضه و نمایش هستند می تواند حضور پیدا كنند.

موسسات عفاف وحجاب؛ دراین بخش موسساتی عفاف وحجاب كه درعرصه های علمی پژوهشی فعالیت دارند و می تواند دستاوردهای علمی خود با محوریت موضوع حجاب را در چارچوب مقاله، كتاب، بروشور، و... درمعرض نمایش قرار دهند می توانند حضور پیدا كنند

رونمایی از آثار برتر حوزه عفاف وحجاب

سرای حجاب؛ سرای حجاب بعنوان مكانی برای تعامل طراحان، تولیدكنندگان، مزون داران و كانونی برای فكر و معارفه دردستوركارخواهد بود

طرح تعویض چادر؛ این طرح با حمایت كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور و به همت بخش خصوصی اجرا خواهد شد نحوه اجرای آن بدین سان است كه متقاضی می توانند چادرهای مستهلك خودرا تحویل مؤسسه مجری دهد و با پرداخت مبلغ(قیمتی كه كمیته ارزیابی مشخص كرده است )كه قیمت تولید آن است چادری نو و با كیفیت مناسبت دریافت كند.

كارگاه دوخت رایگان انواع چادر

برگزاری كارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی

كمیته علمی و دانشگاهی نمایشگاه با شناسایی نیاز های آموزشی و با دعوت از اساتید، صاحب نظران و پیشكسوتان حوزه عفاف وحجاب مبادرت به برگزاری نشست ها تخصصی و كارگاه های آموزشی می نماید.

مشخصات دقیق عنوان و زمان نشست ها وكارگاه ها بوسیله سایت قابل پگیری خواهد بود.

مهد كودك

در این بخش از نمایشگاه در نظر هست با بهره بردن از كارشناسان امور تربیتی، آموزه های دینی موجود در حوزه عفاف و حجاب را با بهره گیری از وسایل كمك آموزشی و نقاشی به كودكان آموزش داده شودبخش عرضه محصولات عفاف وحجاب

با هدف حمایت ازكالای ایرانی و بهره مندی از ظرفیت های تولید داخلی، كارگروه ساماندهی مدولباس با حضور و مشاركت فعالان عفاف و حجاب نسبت به نمایش آثار و طرح ها اقدام نموده و بسترلازم را برای دسترسی و خرید محصولات عفاف و حجاب فراهم خواهند ساخت.

دراین بخش كلیه طراحان، تولید كنندگان وعرضه كنندگان می توانند محصولات خودرا به تفكیك در چهار بخش چادر و پوشش سر، مانتو اجتماع بانوان و ملزومات عفاف و حجاب را كه موفق به دریافت نشان شیما یا مالكیت معنوی گردیده اند به مخاطبان عرضه كنند.

در بخش معیارها و ضوابط مهم جهت حضور دربخش عرضه به مواردی چون كلیه آثار قابل عرضه می بایست نشان شیما را پیش از عرضه برای هر یك از محصولات دریافت نمایند؛ كلیه محصولات عرضه شده در بخش فروش می بایست تحت نظارت كامل كارگروه ساماندهی مدولباس (قیمت گذاری ومطابقت با ضوابط طراحی و دوخت ایرانی اسلامی)؛ قیمت گذاری تمامی آثار با حضور كارشناسان اتحادیه، كارگروه، تعزیرات و اماكن تهران انجام خواهدشد و قیمت گذاری غرفه ها بر طبق متراژ درخواستی و هزینه های جاری تعیین واعلام می گردد اشاره شده است.

علاقمندان به شركت در این نمایشگاه می توانند بعد از ثبت نام در سایت نمایشگاه https: //iranmode.farhang.gov.ir/ و مطالعه اطلاعات تكمیلی دروب سایت، آثار خودرا از اول اردیبهشت تا یكم تیرماه سال جاری به ستاد نمایشگاه ارسال نمایند.

بر اساس اعلام مسولان جشنواره، متقاضیان از هفتم اردیبهشت ماه تا روز نخست تیر ماه ۱۳۹۹ برای ثبت نام در این رویداد فرصت دارند. همین طور نتایج این بخش ازطریق سایت نمایشگاه به نشانیhttps: //iranmode.farhang.gov.ir/ اطلاع رسانی می شود.

نمایشگاه ملی عفاف و حجاب از ۱۹ تا ۲۷ تیرماه ۱۳۹۹ در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می گردد.منبع:

1399/02/02
13:11:41
5.0 / 5
3091
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جشنواره , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی