بازیگر سینما و تئاتر:

مقابله با بحران كرونا نیازمند عزم همگانی است

مقابله با بحران كرونا نیازمند عزم همگانی است

به گزارش لباس دونی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزوین كشورمان با تاكید بر آزمونی بزرگ با عنوان سهم هر فرد در اجرای تعهد اجتماعی در شرایط این روزهای جامعه و تاكید بر اهمیت اتحاد و همدلی ایران و ایرانی، اظهار داشت: مقابله با بحران كرونا نیازمند عزم جدی همگانی است.


اسفندماه ۱۳۹۸ ماهی بود كه بیشتر از هر چه یاد و خاطره سهم چتر ویروس كرونا بر جامعه ما و جان باختن برخی از هموطنان مان به واسطه هجوم ویروس كووید ۱۹ را در خاطره جمعی كشورمان با تمام سختی ها و تلخی هایش به ثبت رساند و همان موخره سال ۹۸ برای آغاز متفاوت نوروز و بهار ۱۳۹۹ در كشورمان كافی بود.
نوروزی كه طعم هیچ سال و رنگ هیچ خاطره ای از خاطرات رنگین نوروزهای پیشین را با خود نداشت و كلیدواژه اش در كنار تبریك بهار شده بود رعایت نكات بهداشتی و خودقرنطینه گی برای شكسن دادن هر چه سریع تر كرونا!
ویروسی كه حیات و ممات میزبانان خویش را هدف قرار داده است. در راه مبارزه با این ویروس، پزشكان و پرستاران كه در خط مقدم مبارزه قرار دارند معتقدند در حقیقت اولین سد دفاعی در راه شكست دادن، قطع زنجیره انتشار آن است. آنچه كه بیشتر از هر چیز از زبان مسؤلان كلان و برنامه ریزان امور بر آن تاكید می شود ضرورت توجه به سهم هر یك از افراد جامعه در راه مبارزه با انتشار ویروس كرونا در كشورمان است.
اتفاقی كه چهره های فرهنگی شناخته شده و نامهای ماندگار هنر كشورمان هم در چارچوب همراهی با درخواست مسؤلان كلان جامعه در راه شكست ویروس كرونا با آن همراه شدند.
حال در این راه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) هم با راه اندازی پویش هایی چون سهم من در كرونا و در خانه بمانیم، تلاش می كند تا یك مرتبه دیگر مانند تمامی اتفاقات و رخدادهای كلان عرصه اجتماعی و فرهنگی جامعه، مشاركت حداكثری تك تك افراد جامعه را در راه شكست هر چه سریعتر این ویروس آنهم در نوروز باستانی ۱۳۹۹ تقویت كند.
در این مسیر ضمن همراهی با چهره ها و نامهای اثرگذار در عرصه فرهنگ و هنر كشور، سهمی هم برای عموم شهروندان ایران در چارچوب همراهی با این پویش های اجتماعی در راه هر چه سریعتر طرح شكست زنجیره ویروس كرونا داشته و برداشته ایم.

لبیك به دعوت متفاوت فصل بهار برای شادی

رضا رویگری در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، اظهار داشت: این دفعه فصل بهار بعنوان مادر فصل ها ما را دعوت كرده تا شكوه، خیزش و زایش باردیگر طبیعت از مرگ و نیستی زمستان را تنها در ایام اولین آن به جشن ننشینیم و همراه با شكوفایی درختان، به بار نشستن و سبز شدن آنها؛ جشن نوروزی خویش را در روزهایی دیگر مانند دیگر ماه های بهشتی بهار چون اردیبهشت و خرداد تجربه نماییم.

قدردان احساس باشیم كه مامن ایجاد آرامش و امنیت خاطر جامعه است

رویگری خاطرنشان كرد: شیوع كرونا در ایران و در سرتاسر جهان تلنگری به تمامی مردم بود تا برای یك مرتبه هم كه شده در هزاره جدید و قرن بیست ویكم بیشتر از هر زمان دیگری به سنت پیشینیان خود به رفتار، كنش، كردار و منش خود بیشتر بیندیشیم و از زندگی ماشینی دست بشوییم و بار دیگر احساس را كه مامن ایجاد آرامش و امنیت خاطر در هر فرد، خانواده و در نگاهی كلان تر در جامعه است بیشتر از پیش قدر بدانیم.

لزوم یادآوری مهمترین مولفه فرهنگی و تمدن ساز ایران و ایرانی

به گفته بازیگر فیلم های گناهكاران و راه بهشت، امروز تمامی ما شهروندان ایران بعنوان كشوری با عقبه و پیشینه عمیق فرهنگی در مواجهه با آزمون بزرگی بعنوان اهمیت سهم هر یك از ما در اجرای تعهد اجتماعی قرار گرفته ایم؛ لازم است تا اهمیت اتحاد و همدلی ایران و ایرانی كه یكی از مهم ترین مؤلفه های ساخت تمدن بشری در عقبه فرهنگی ما به حساب می آید را بار دیگر به خود و فرزندانمان بعنوان آینده سازان فردای كشورمان یادآوری نماییم.

این بازیگر پیش كسوت با تاكید بر ضرورت توجه به ایثار، از جان گذشتگی، سختی ها و مرارت هایی كه كادر درمان، پزشكان و پرستارانی كه در خط مقدم مبارزه با ویروس كرونا متحمل می شوند تصریح كرد: بعنوان یكی از مهم ترین مسئولیت ها و تعهد اجتماعی؛ هر یك از ما بعنوان افراد جامعه ملزم به رعایت سفارش های بهداشتی كادر درمان و همینطور توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و خودقرنطینه گی هستیم كه از جانب مسؤلان مدام یاداوری می شود و رعایت این نكات می تواند مهترین بخش فعالیتهای روزمره ما در این ایام به شمار رود.

هیچ چیز بالاتر از نعمت سلامتی نیست

رویگری در انتها با اشاره به این ضرب المثل آشنای ایرانی كه هیچ چیز بالاتر از نعمت سلامتی نیست خاطرنشان كرد: امروز كه تمامی افراد جامعه از مسؤلان و متولیان تا پزشكان و پرستاران در تكاپو برای مهار ویروس كرونا و بازگرداندن سلامتی بعنوان بزرگ ترین نعمت خدادادی به جامعه هستند، نقش هر یك از ما بعنوان شهروندان جامعه و در نگاهی كلان تر تعهدی كه به جهانی كه در آن زیست می نماییم بر این مساله استوار است كه ضمن رعایت نكات و اصول بهداشتی با در خانه ماندن، دست یاری خویش را به دست مسؤلان بسپاریم و همسو و همدل با بهار طبیعت جشن باقی مانده و طلب مان از بهار طبیعت را در روزها و ماه های آینده این فصل زیبای خداوندی بجا آوریم.

مقابله با بحران نیازمند عزم همگانی است. بدون یك اراده جمعی معطوف به مواجهه مؤثر با بیماری امكان رهایی از زنجیره انتقال آن وجود ندارد. برهمین اساس و به ابتكار ایرنا و روزنامه ایران پویشی برای فراخوان عمومی به مسئولیت پذیری جمعی در مقابل كرونا به راه افتاده است.


1399/01/18
23:11:49
5.0 / 5
3495
تگهای خبر: آرامش , تئاتر , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس دونی