فرهنگ بحران به چاپ رسید

فرهنگ بحران به چاپ رسید

لباس دونی: كتاب «فرهنگ بحران؛ جستارهایی درباره نسبت فرهنگ و جامعه» به كوشش آرش حیدری منتشر گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، این كتاب در ۱۷۸ صفحه با قیمت ۳۷هزار تومان در سازمان انتشارات جهاددانشگاهی به چاپ رسیده است.
در مقدمه «فرهنگ بحران؛ جستارهایی درباره نسبت فرهنگ و جامعه» آمده است: فاجعه سیل بهار ۱۳۹۸ در ایران، خصوصاً در استان های لرستان، ایلام، خوزستان و فارس، و حواشیِ مدیریت آن، صاحب نظران را بر آن داشته است تا با درنظرگرفتنِ اهمیت و جایگاه فرهنگ در تمام جوانب زیست انسانی، موضوع فرهنگ و بحران را دستور كار خود قرار دهند.
تجربه نشان داده است كه راهبردهای مقابله با بلایا و بحران های طبیعی و زیست محیطی در ایران، با كم ترین توجه به عناصر فرهنگی تدوین و اجرا می شود و همین بی توجهی، دامنه بحران ها را دوچندان می سازد. در رابطه میان فرهنگ و بحران، باید به سه پرسش اساسی پاسخ داد:
۱. چگونه می توان سویه های مثبت فرهنگ را در امتداد اثربخشی به كارهای مقابله با خطرهای بحران ها تقویت كرد؟
۲. چگونه می توان از تأثیرات منفیِ فرهنگ دراین زمینه كاست؟
۳. چگونه می توان راهبردها و اقدامات مقابله با خطرهای بحران را با سویه های فرهنگی جامعه همسو ساخت؟
فاجعه و فرهنگ، بحران رسانه ای شده، سیل: خوشه های خشم و امید، افسون بحران تصویر استعمارگر در بحبوحه بحران، نهادهای مدنی: راهی برای مدیریت بحران، هلال احمر؛ نظام دانایی و رقبای جدید فصل های مختلف این كتاب هستند.
علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به آدرس تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخررازی، تقاطع ژاندارمری، ساختمان منشور دانش، طبقه همكف، پلاك ۶ بازگشت كنند و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۸۷۶۲۵تماس بگیرند.
منبع:

1398/12/13
13:24:11
5.0 / 5
4004
تگهای خبر: دامن , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی