حضور ایران در نمایشگاه كتاب مسقط

حضور ایران در نمایشگاه كتاب مسقط

به گزارش لباس دونی بیست و پنجمین دوره نمایشگاه مسقط روز گذشته (۳ اسفند) با حضور جمهوری اسلامی ایران رسماً فعالیت خویش را شروع كرد.


این نمایشگاه با حضور شهاب بن طارق آل سعید (مشاور سلطان عمان)، عبدالعزیز الرواس (مشاور فرهنگی سلطان عمان) و عبدالمنعم بن منصور الحسنی (وزیر اطلاع رسانی عمان) راه اندازی شد.
در این مراسم حجت الاسلام نوری شاهرودی (سفیر جمهوری اسلامی ایران)، محمدحسین هاشمی (معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) و سید علی موسوی زاده (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عمان) حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، در این دوره ۶۷۶ ناشر به صورت مستقیم از ۳۲ كشور و ۲۷۰ ناشر از راه نمایندگی و در مجموع ۹۴۶ شركت كننده در این نمایشگاه حضور دارند.
بر اساس آمار اعلام شده، این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره قبل ۶۴ شركت كننده و ۱۸۴ غرفه افزایش داشته است. ۱۵ نشست، ۱۱ سخنرانی، ۷ شب شعر، ۱۰ جلسه گفتگو، ۳۱ كارگاه و ۱۰ برنامه اختصاصی از جانب میهمان ویژه در كنار بخش كودك برگزار می گردد. میهمان ویژه این دوره استان «مسندم» از كشور عمان است.
در مراسم افتتاحیه از سه نفر از صاحبان اندیشه و هنر عمان در حوزه عكاسی، پژوهش تئاتر و ادبیات كودك تقدیر به عمل آمد. رونمایی از دایرة المعارف عمان در طول تاریخ و شعرخوانی عیدالله الكمالی از استان مسندم (مهمان ویژه نمایشگاه) از دیگر برنامه های این مراسم بود.
نمایشگاه كتاب مسقط در سایه توجه به سلطان فقید این كشور برگزار می گردد و آن گونه كه وزیر اطلاع رسانی این كشور اعلام داشته در ۸۶ برنامه به نقش ایشان پرداخته می شود.
موسسه نمایشگاه در این دوره با مجموعه ای از كتاب های منتشره عربی در كشورمان به همراه كتاب های منتخب به فارسی حضور دارد.
مجموعه آثار انتشارات صهبا در مورد آثار و دیدگاه های مقام معظم رهبری به زبان عربی ازجمله مشروع الفكر الاسلامی فی القرآن، انسان بعمره ۲۵۰ سنه، استضافه الفردوس، الاسره لقاء مطول مع سماحه الامام الخامنئی، النهضه الحسینیه، الفجر الصادق، فی المنفی، شرح و تفسیر آیة الكرسی و المسیح فی لیله القدر و در حوزه ادبیات مقاومت كتاب هایی از قبیل البصیره و الاستقامه، الهواجس الثقافیه فی مشروع الحضاری المعاصر، به همراه مجموعه ای از كتاب های ترجمه شده دفاع مقدس، كودك و نوجوان انتشارات سوره مهر در غرفه ایران عرضه شده است.
هم چنین ۱۵۰ عنوان كتاب كودك و نوجوان كه قابلیت عرضه در بازارهای جهانی را دارد با همكاری انجمن فرهنگی ناشران كودك و نوجوان در غرفه ایران به نمایش درآمده است.
معرفی طرح های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه كتاب و معرفی ظرفیت های نشر ایران از دیگر برنامه های غرفه ایران است.


1398/12/04
22:58:15
5.0 / 5
4784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی