سیف الله صمدیان:

دلخوشیم به اینكه امروز بیشترین تولید دنیا عكس است

دلخوشیم به اینكه امروز بیشترین تولید دنیا عكس است

به گزارش لباس دونی پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ایران با حضور تعدادی از عكاسان عصر سه شنبه (ششم آذر ماه) در انجمن عكاسان ایران رونمایی گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از روابط عمومی هفتمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ایران، سیف الله صمدیان، رییس هیات مدیره انجمن عكاسان ایران در این مراسم اظهار داشت: یكی از خصوصیت های عكاسی این است كه انجمن عكاسان ایران در عرصه و خانه ای است كه چند انجمن عكاسی دیگر فعالیت می نمایند و ۱۰ روز با عكاسان ایران از نظر گستردگی و فعالیت های انجمن های مختلف به یك افتخار همگانی تبدیل گشته كه محصول استمرار و همراهی است و امیدواریم هفتمین دوره ۱۰ روز با عكاسان با ایرادهای كمتر برگزار گردد.
صمدیان اضافه كرد: یكی از دلخوشی های ما این است كه امروز بیشترین تولید این دنیا عكس است و تلفن های همراه كاری كردند كه دنیا را به هم دوختند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در انجمن عكاسان ایران باید پاسخ تمام كلیك هایی را بدهیم كه زده می گردد. انجمن عكاسان ایران و ۱۰ روز با عكاسان جایگاه حساسی است كه این همه انجمن عكاسی با فكرها و كارهای متنوع دور هم جمع شدند و امیدوارم این زیبایی را خراب و كدر نكنیم. امیدواریم امسال یكی از درخشان ترین دوره های ۱۰ روز با عكاسان ایران را شاهد باشیم.
علی قلم سیاه، از استادان عكاسی هم در این مراسم اظهار داشت: ۱۰ روز با عكاسان ایران با تمام چالش های فكری یك انضباط را ساماندهی می كند و هدف این رویداد اعتلای ارزش های عكاسی و فرهنگ دیدن است و استراتژی این رویداد بر اساس توسعه فرهنگی جامعه است. دهكده جهانی كه مك لوهان گفته بود به اتاق جهانی تبدیل گشته است، امروز عكاسی آگاهی عمیق در جهان بوجود آورده است و آگاهی هم سرعت می دهد و جامعه را جوان می كند.
قلم سیاه در ادامه اظهار داشت: ۱۰ روز با عكاسان ایران با انضباط كاری برگزار می گردد و هر دوره علمی تر شده و درك دیدن و هنر را افزایش داده است.
مجید ناگهی، دبیر هفتمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ایران هم در این مراسم اظهار داشت: هفتمین دوره ۱۰ روز با عكاسان ایران در فرصت كم و فشردگی زمانی برنامه ریزی شد و همكاران و ستاد اجرایی به صورت جدی فعالیت می نمایند. رویكرد این دروه «چهره ایران» است كه بیشتر نشست های تخصصی و برنامه های نمایشگاهی از جانب شورای علمی و شورای هنری به نحوی طراحی شد تا ایران امروز در عكاسی نمایش داده شود.
ناگهی در ادامه اظهار داشت: تلاش شد مواردی پایه گذاری شود كه در این راستا كمیته داوطلبان همكاری با ۱۰ روز با عكاسان افتتاح شد كه می تواند ظرفیتی را تولید كند. راه اندازی كمیته دانشجویی و توجه جدی به تصاویری كه در دانشگاه تولید می شود، هم از برنامه های این دوره است. امیدواریم حاصل كار به مذاق عكاسی ایران خوش آید، هرچند توقع و شان عكاسی بیشتر است.
مسعود زنده روح كرمانی، مدیر هنری همایش هم اظهار داشت: هفت دوره است كه ۱۰ روز با عكاسان ایران با تقویم زمانی منظم برگزار می گردد.
شاپور حاتمی، طراح و گرافیست و طراح پوستر هفتمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ایران هم درباره پوستر اظهار داشت: با توجه با رویكرد چهره ایران: در این دوره پوستر با استفاده از دو رنگ ایرانی طراحی شده است.
در این مراسم سیف الله صمدیان، فرزاد هاشمی، محمد مهدی رحیمیان، افشین شاهرودی، حسن غفاری، مسعودر زنده روح كرمانی و مجید ناگهی(هیات مدیره انجمن عكاسان ایران)، سیامك زمردی مطلق؛ رییس انجمن عكاسان خانه تئاتر، یدالله ولی زاده؛ رییس انجمن عكاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، حمید فروتن؛ رییس انجمن صنفی عكاسان مطبوعاتی ایران، سعید محمودی ازناوه؛ نایب رییس انجمن عكاسی میراث فرهنگی، حسن حیدری؛ نایب رییس انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس، بابك برزویه؛ عضو هیات مدیره انجمن عكاسان سینمای ایران، سعید دستوری، محمد فرنود، ساعد نیك ذات، كورش ادیم، مرتضی نیكوبذل و تعدادی از فعالان عكاسی حضور داشتند.
انجمن عكاسان ایران با همكاری انجمن های تخصصی عكاسی هفتمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ایران را ۱۴ تا ۲۳ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می نماید.







1397/09/08
17:17:10
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی