خانمهایی كه در دل قحطی باید گلیمشان را از آب بیرون بكشند

خانمهایی كه در دل قحطی باید گلیمشان را از آب بیرون بكشند

لباس دونی: فیلم مستند «سایه های روشن» با مبحث زنان جنگ زده سرپرست خانواده سوری، آماده نمایش شد.فیلم مستند «سایه های روشن» تلاش كرده زندگی زنان جنگ سوریه را به تصویر بكشد، خانمهایی كه پس از شهادت همسرانشان، سرپرست و نان آور خانه شده اند و باید با كار در یك كارخانه تولید آب معدنی در شهر حلب سوریه برای خانواده خود كسب درآمد كنند.

مستند «سایه های روشن» روایتی متفاوت از زنان و كودكان سوری بعد از آخر جنگ است؛ جنگی كه بعد از آخر آن با ورود به مناطق جنگ زده مانند حلب، بچه ها و خانمها بیشترین توجه را به خودشان جلب می كنند، آنها كمترین تقصیر را در بحران امروز سوریه داشتند ولی بیشترین صدمه را دیدند، و حالا خیلی از زنان بد سرپرست یا بی سرپرست سوری باید در دل قحطی غذا و كار، گلیم خودشان را از آب بیرون بكشند.

تولید این مستند از یك سال پیش شروع شده بود كه حال بعد از گذشت مراحل پژوهش و تولید، در دو نسخه ۳۰ دقیقه ای با نریشن عربی برای نمایش در جشنواره ها و یك نسخه ۴۲ دقیقه ای با نریشن فارسی برای پخش از تلویزیون آماده نمایش شده است.

فیلم مستند «سایه های روشن» به كارگردانی حسین نشاطی و تهیه كنندگی مهدی مطهر بعنوان محصول جدید خانه مستند آماده نمایش شده است.


1398/10/21
19:45:12
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس دونی