انتخاب ولی حاجی قلیزاده بعنوان شهید شاخص حقوقدانان كشور

انتخاب ولی حاجی قلیزاده بعنوان شهید شاخص حقوقدانان كشور

لباس دونی: ایرنا- رئیس دادگستری خوی اظهار داشت: با تصویب بسیج حقوقدانان و قضات كشور، «ولی حاجی قلیزاده» كه در دیماه ۱۳۸۸ و در مقابل درب منزل خود در خوی به شهادت رسیده بود، بعنوان شهید شاخص كشوری در حوزه حقوقدانان و قضات كشور انتخاب گردید.


علی ابراهیمی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: هدف از معرفی شهدای شاخص آشنایی جامعه بخصوص نسل جوان با سبك زندگی آنان است و دادستان شهید خوی به جهت خدمات ارزشمند در سنگر عدالت و مردمی بودن بعنوان یكی از شهدای شاخص این عرصه ارائه شد.
شهید «ولی حاجی قلیزاده» در تیرماه ۱۳۴۴ در یك خانواده مذهبی در شهر دارالمومنین خوی دیده به جهان گشود و بعد از طی مراحل تحصیل، ابتدا در آموزش و پرورش و سپس در سال ۱۳۷۳ با ابلاغ قضایی بعنوان قاضی تحقیق در دادگستری خوی به خدمت مشغول شد.
وی ۶ ماه بعد، از قاضی تحقیق شعبه اول دادگاه بعنوان دادرس علی البدل همان شعبه و سپس به سمت دادرس محاكم عمومی و رئیس دادگاه شعبه ۱۱ عمومی ارتقا یافت.
۲ سال بعد و همزمان با ریاست شعبه ۱۱ بعنوان معاون قضایی دادگستری انتخاب شد و در سال ۱۳۸۳ به علت تخصص و درایتی كه داشت بعنوان دادستان عمومی و انقلاب اسلامی خوی منصوب شد.
«حاجی قلیزاده» سرانجام در ۲۸ دیماه سال ۱۳۸۸ هنگام بازگشت از محل كار خود در مقابل منزلش و در داخل خودرو به دست منافقان كوردل به شهادت رسید.
دهمین سالگرد این شهید سنگر عدالت با حضور شخصیت ها و چهره های ملی و استانی و قشرهای مختلف مردم ۲۶ دیماه جاری در بقعه امامزاده سیدبهلول خوی برگزار می گردد.


1398/10/20
16:06:28
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس دونی