درخواست ایران از ایكوموس جهانی

درخواست ایران از ایكوموس جهانی

به گزارش لباس دونی رئیس كمیته ملی ایكوموس در ایران درخواست نمود تا افراد و نهادهای مسوول در حوزه جهانی فرهنگ، موضعی مناسب در قبال تهدید رئیس جمهور امریكا بگیرند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، به دنبال توییت تهدیدآمیز دونالد ترامپ و تكرار آن، مهدی حجت در نامه ای به مدیركل ایكوموس جهانی و رؤسای كمیته های ملی نوشت: «مطلع هستید، اخیراً رئیس جمهور آمریكا در توییتی ایران را تهدید كرده است: «۵۲ نقطه‌ی ایران را نشانه گرفته ایم، برخی با اهمیت بسیار زیاد برای ایران و فرهنگ ایرانی، و این هدف ها و خود ایران، به سرعت و به سختی مورد حمله قرار خواهند گرفت». بااینكه این تهدید آشكارا خلاف مقررات بین المللی و معاهدات یونسكو است، انتشار این توییت و اصرار رئیس جمهور آمریكا بر آن در توییت های بعدی خود، توجه و نگرانی جهانی را برانگیخته است.
این گونه اظهارات ناگزیر نتایج فاجعه باری برای فرهنگ و میراث فرهنگی بشر به دنبال خواهد داشت، پس لازم است كلیه افراد و نهادهای مسئول موضعی مناسب در قبال آن اتخاذ كنید.»
ترامپ در اولین توییت خود نوشته بود: «ایران با جسارت زیاد درباره حمله به منافع آمریكا سخن می گوید، اگر ایران به هر آمریكایی یا منافع آمریكایی حمله كند، ۵۲ سایت ایران، با ارزش بالا و با اهمیت برای فرهنگ ایران - به نمایندگی از ۵۲ گروگان آمریكایی كه سال ها پیش توسط ایران گروگان گرفته شدند- هدف قرار می گیرند.»
او یك روز بعد تهدید خودرا با این جملات تكرار كرد: «آنها مجاز به كشتن مردم ما هستند. آنها مجاز هستند كه مردم ما را شكنجه كرده و مورد آزار و اذیت قرار دهند. آنها مجاز به استفاده از بمب های كنار جاده ای و منفجر كردن مردم ما هستند اما ما اجازه نداریم مراكز فرهنگی آنها را لمس كنیم؟ نه اینطور نمی شود!»1398/10/17
14:52:44
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس دونی