پاسداشت شهید قاسم سلیمانی در كنگره سربداران

پاسداشت شهید قاسم سلیمانی در كنگره سربداران

لباس دونی: كنگره بین المللی «سربداران» در دومین سال اجرای خود، به پاسداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خواهد پرداخت.در این كنگره كه سال قبل با تجلیل و نكوداشت رشادت های شهید «محسن حججی» شكل گرفت، از فیلم سازان و هنرمندان هنرهای تجسمی و شعر و ادبیات و سایر هنرمندانی كه با محوریت مدافعان حرم به تولید آثار هنری پرداخته بودند تقدیر گردید و از كتاب "جون خادم المهدی" كه مجموعه ی اشعار شاعران پارسی زبان برای شهید حججی بود رو نمایی و تقدیر بعمل آمد.

در دومین كنگره سربداران هم از دو مجلد كتاب «عقیق سلیمانی» در شاخه های شعر و هنرهای تجسمی با محوریت شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» رونمایی خواهد شد.

دبیر هنری این كنگره با بیان فراخوانی همزمان با شهادت شهید سلیمانی از شاعران و هنرمندان دعوت كرد تا با ارسال آثار خود در رثای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این فراخوان شركت نمایند.

سید حسین متولیان اظهار داشت: در تعداد و قالب ها و زمان ارسال آثار محدودیتی وجود ندارد و دبیرخانه این كنگره تا قبل از چاپ كتاب، آثار واصله را مورد پذیرش قرار خواهد داد.

وی اعلام نمود این كنگره به همت موسسه فرهنگی هنری كساء و با حضور فرماندهان سپاه پاسداران، همرزمان و دوستان شهید سلیمانی، خانواده تعدادی از شهدای مدافع حرم و هنرمندان شاخه های مختلف هنری در دهه سوم دی ماه برگزار می شود.

هنرمندان محترم می توانند برای ارسال آثار خود با نشانی «عقیق سلیمانی» در فضای تلگرام و شماره تلفن ۰۹۱۰۹۲۷۲۰۱ در فضای واتس آپ مرتبط شوند.


1398/10/16
22:41:54
5.0 / 5
4568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی