برگزاری جشنوارها فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت های گردشگریست

برگزاری جشنوارها فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت های گردشگریست

به گزارش لباس دونی معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها فرصت مناسبی است تا در قبال آن نسبت به معرفی ظرفیت های گردشگری مناطق كشور اقدام گردد.


ولی تیموری پنجشنبه شب در مسافرت به مهریز در بازدید از چند بوم گردی و جشنواره قورمه در جمع مسئولان محلی با قدردانی از برنامه های فرهنگی اضافه كرد: معرفی جاذبه های فرهنگی با برگزاری جشنواره از راه های مهم و مناسب توسعه گردشگریست.
وی افزود: در تمام استانها در بخش های مختلف ظرفیت های بسیار خوبی از آثار و ابنیه تاریخی وجود دارد كه می توان با برگزاری جشنواره ها آنها را به گردشگران نشان داد.
این مسئول گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی با حمایت دولت و جلب مشاركت بخش خصوصی از دیگر راه های ایجاد زیرساخت در جذب گردشگران و توسعه صنعت گردشگری است.
تیموری اظهار داشت: در سال های اخیر در این بخش در كشور كارهای بسیار خوبی از لحاظ زیرساخت انجام گرفته و این روند با حضور بخش خصوصی و حمایت مسئولان ادامه دارد.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، دومین جشنواره قورمه سنتی مناطق مختلف كشور عصر چهارشنبه ۱۳ آذرماه جاری با حضور تعدادی از مسئولان، گردشگران و مردم در باغ جهانی پهلوانپور مهریز یزد شروع شد و ۲ روز ادامه دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در این مراسم اظهار داشت: برگزاری جشنواره های متنوع نقش مهمی در معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی و جذب گردشگران به مناطق دارد.
محسن صادقیان در آیین افتتاحیه این جشنواره اضافه كرد: برای توسعه صنعت گردشگری و جذاب گردشگران باید ظرفیت های هر منطقه را به خوبی با برنامه های فرهنگی و تبلیغی اطلاع رسانی كرد.
همچنین مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد اظهار داشت: برگزاری جشنواره قورمه و معرفی این غذای سنتی محلی نقش مهمی در معرفی مهریز به گردشگران دارد.
سید مصطفی فاطمی با اشاره به اینكه در سال قبل این جشنواره مورد استقبال قرار گرفته افزود: نحوه پخت انواع قورمه و معرفی آن با برنامه های متنوع فرهنگی كاری باارزش است.
فرماندار مهریز هم اظهار داشت: بیان ظرفیت های این شهرستان در چارچوب جشنواره ها جزو كارهای محوری و مورد تاكید است كه همه ساله با همكاری بخش خصوصی انجام می شود.
رضا زارع زاده اضافه كرد: باید ظرفیت های منطقه را با برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری و حتی ورزشی به سایر مردم و گردشگران نشان داد.
چند برنامه فرهنگی و هنری و همین طور پخت و عرضه قورمه و توزیع بین گردشگران از بخش های جشنواره بود.
مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد كه تابحال ۱۰۰ اثر آن در لیست آثار ملی و ۲ اثر در لیست آثار جهانی به ثبت رسیده است.
مهریز ۲۲ اقامتگاه بوم گردی در شهر و بعضی از مناطق روستایی دربخش مركزی است.
مهریز كه بنای آنرا به مهر نگار دختر انوشیروان ساسانی نسبت می دهند با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ كیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.منبع:

1398/09/15
14:48:47
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: جشنواره , صنایع دستی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لباس دونی