امام جمعه سیرجان :

گسترش فرهنگ قرآنی به رفع مشكلات فرآروی جامعه كمك می نماید

گسترش فرهنگ قرآنی به رفع مشكلات فرآروی جامعه كمك می نماید

به گزارش لباس دونی ایرنا- امام جمعه سیرجان با اشاره به فعالیتهای خوب قرانی در این شهرستان اظهار داشت: گسترش فرهنگ قرآنی به مشكلات پیش روی جامعه كمك می نماید.به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، حجه الاسلام سید محمود حسینی روز پنجشنبه در همایش شورای قرآنی امام عصر( عج ) سیرجان اضافه كرد: هرچه جامعه در راه قرآن قرار گیرد سلامت و سعادت این جامعه تضمین خواهد شد و فرهنگ قرآن است كه می تواند مشكلات فراروی جامعه را حل كند.
وی اضافه كرد: آموزش عمومی قرآن كریم باید سرلوحه مباحث كلیدی و راهبردی قرآن قرار گیرد و تحرك و پویایی درونی و بیرونی به همراه همگرایی و هم افزایی بیشتر شود.
فعالیت بیشتر از ۱۰۰ موسسه و خانه های قرآنی در سیرجان
مسئول شورای قرآنی امام عصر (عج)سیرجان اظهار داشت: انسجام و همراهی بیشتر از ۸۰ جلسه خانگی و ۲۵ موسسه و دارالقرآن فعال را از موفقیت های شورای قرآنی امام عصر سیرجان عنوان نمود و خواهان همراهی و هم افزایی جامعه قرآنی شهرستان سیرجان برای توسعه فرهنگ قرآنی شد.
محمد ایران نژاد اضافه كرد: كرسی های تلاوت قران كریم برای جوانان در ترویج فرهنگ قرآنی موثر بوده و باید زیرساخت های لازم را برای حضور بیشتر جوانان در برنامه های فعال قرآنی فراهم نماییم و در این راه نیازمند همت والای مسِئولان و رفع مشكلات مالی برای فعالیتهای هدفمند و بانشاط در زمینه قرآن كریم هستیم.
وی اظهار داشت: در اجرای برنامه های قرآنی با هدف و نتیجه آماده ایم و می خواهیم همه موسسات یا مراكز قرآنی سطح شهرستان سیرجان طرح و برنامه كارشناسی شده عرضه كنند تا اجرایی شوند و برای موفقیت بیشتر لزوم دارد همه در كنار هم باشیم.
در ادامه تعدادی از مسؤلان موسسات و مراكز و نشست های قرآنی به عرضه نظرات و پیشنهادات پرداختند و خواهان رفع مشكلات مالی و سخت افزاری و نرم افزاری شدند.
در آخر این همایش رای گیری برای انتخاب اعضای جدید شورای قرآنی امام عصر سیرجان انجام شد خانم ها شهناز نصرت آبادی و اعظم خدامی و همینطور آقایان مهدی دلاوری و امین اسدی بعنوان اعضای اصلی و آقایان مجید سعیدی و اسماعیل موحدی بعنوان اعضای علی البدل این شوراانتخاب شدند.1398/09/14
13:12:06
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: تضمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس دونی