چه خبر از آزمون حافظان قرآن کریم؟

چه خبر از آزمون حافظان قرآن کریم؟

به گزارش لباس دونی، معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم، از اعلام  نتایج آزمون مرحله اول هجدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم اطلاع داد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، حسین تقی پور، معاون آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم با بیان این خبر اضافه کرد: به همت دبیرخانه ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، نتایج مرحله اول این آزمون زودتر از زمان بندی اعلام شده به حافظان قرآن کریم و شرکت کنندگان در این مرحله اعلام گردید و این افراد می توانند با رفتن به درگاه https: //bpms.telavat.ir/?eyJtSWQiOiIzMDAwMjYiLCJ۰SWQiOjAsImlzTGciOiIxIn۰= و انتخاب تابعیت و وارد کردن کد ملی نتیجه آزمون را مشاهده کنند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: حافظان محترمی که به نتیجه آزمون خود اعتراض دارند می توانند، تا تاریخ ۱۷ خرداد ماه و با رفتن به درگاهی که در بخش اعلام نتایج مشخص شده، اعتراض خویش را ثبت کنند.
تقی پور تصریح کرد: افراد قبول شده در این مرحله، مجاز به شرکت در مرحله دوم هجدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم هستند که از ۱۵ لغایت ۳۱ تیرماه سالجاری به صورت شفاهی و در مراکز استان ها برگزار می شود.
ایشان در ادامه اضافه کرد: با عنایت به بازنگری و ایجاد تغییراتی که در آئین نامه آزمون های حفظ تخصصی صورت پذیرفت، همچون حذف نمره منفی و کاهش نمرات حد نصاب در بعضی رشته ها، در صد قبولی حافظان در این دوره نسبت به سال قبل به میزان دو برابر افزایش داشته است و بر همین مبنا حافظان بیشتری سال جاری این امکان برایشان فراهم است که بتوانند درآزمون مرحله دوم (شفاهی) شرکت کنند. آن دسته از حافظانی که بتوانند در آزمون شفاهی حد نصابهای لازم را کسب نمایند، موفق به کسب مدارک درجات ۵، ۴ و۳ خواهند شد.
آزمون های تخصصی طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم بالاترین آزمون های حفظ در کشور است که توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می گردد و شامل آزمون های بخش ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم و همترازی با مدارک دیپلم تا دکترا است. این مدارک با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به افراد برگزیده اعطا می شود.
منبع:

1402/03/12
14:33:03
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آموزش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی