فرماندار رشت عنوان كرد

اشتغالزایی 1093 نفری در رشت همزمان با دهه فجر

اشتغالزایی 1093 نفری در رشت همزمان با دهه فجر

به گزارش لباس دونی، از گیلان فرماندار شهرستان رشت با اعلان اینکه دهه فجر امسال 252 پروژه عمرانی و طرح اشتغالزا با ارزش اعتباری 1600 میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: با شروع به کار پروژه های دهه فجر 1093 فرصت شغلی فراهم می شود.


حمیدرضا امام پناهی امروز، ۱۰ بهمن ماه در شورای اداری شهرستان رشت که با حضور مدیران شهرستانی در سالن اجتماعات بانک ملی برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب، اظهار داشت: خیلی ها تصور می کردند عمر انقلاب آنقدر نباشد و فتنه هایی را ایجاد می کردند تا مانع ماندگاری انقلاب شوند اما به لطف الهی انقلاب اسلامی ایران فراز و نشیب های گوناگون را با موفقیت پشت سر گذاشت.
وی ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری جرات نکرد حتی یک خودروی آمریکا را مورد هدف قرار دهد اما خونبهای شهید سردار سلیمانی برچیده شدن بساط آمریکا در منطقه بود که با حمله به عین الاسد محقق شد. اگر می بینیم دشمنان در اغتشاشات اخیر هم تمام توان خودرا به کار بستند برای اینکه می خواهند اعتماد و اطمینان مردم و حاکمیت را کمرنگ و جوانان را ناامید کنند.
امام پناهی با اعلان اینکه برای حفظ انقلاب بیش از ۲۳۰ هزار شهید دادیم، اظهار داشت: هر کجا که ندای آزادیخواهی بلند شد، هدایت و حمایت کردیم و اجازه ندادیم کشورهای غربی به آسانی سرمایه مسلمین را چپاول کنند. البته ضعف هایی وجود دارد که دشمنان آنرا برجسته می کنند تا قدرت نظام را مخفی و فاصله نسلی ایجاد کنند.
فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: همین نسل جدید خارج از مرزهای ما برای دفاع از حاکمیت، حضور یافت و افتخارآفرینی کرد.
وی همین طور با اشاره به تحریم سپاه اضافه کرد: خباثت نسبت به سپاه که پرچمدار مبارزه با تروریسم بوده، نشانه کوته فکری استکبار است برای اینکه سپاه در دفاع و حفظ اسلام هر کجا لازم بوده، حضور یافته است.
امام پناهی درباب پروژه های قابل افتتاح در روزهای دهه فجر اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۲۵۲ پروژه عمرانی و طرح اشتغالزا با ارزش اعتباری ۱۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد و به بهره برداری می رسد که بیان کننده عملکرد دولت مردمی و انقلابی در شهرستان رشت است و باید برای مردم بازگو شود.
فرماندار رشت با اعلان اینکه دولت سیزدهم برآمده از متن مردم است و می تواند با خاصیت انقلابی، ولایی و جهادی بودن به توفیقات شایان توجهی برسد، اشاره کرد: در مقایسه با دهه فجر سال قبل پروژه ها از نظر اعتباری ۱۱۴ درصد معادل ۷۵۰ میلیارد تومان رشد داشتند.
وی با اشاره به جزییات پروژه های دهه فجر، بیان کرد: امسال ۸۱ پروژه در زمینه توسعه انرژی برق با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان، ۹۰ پروژه عمران شهری و روستایی با اعتبار ۳۰۵ میلیارد تومان، ۱۲ طرح در زمینه صنعت و طرح های اشتغالزا با اعتبار ۱۰۳۴ میلیارد تومان، یک پروژه در زمینه ورزشی با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان، تعداد ۵۴ پروژه ذیل سرفصل پشتیبانی از مددجویان و توانخواهان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان و دو پروژه حوزه کشاورزی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
امام پناهی با اعلان اینکه با شروع به کار پروژه های دهه فجر ۱۰۹۳ فرصت شغلی فراهم می شود که ۸۸۶ اشتغال موقت و ۲۰۷ اشتغال دائم است، اظهار داشت: از دهه فجر سال قبل تا امسال، ۷۰ کیلومتر آسفالت راه شهری و روستایی انجام شده است. در زمینه برق هم ۳۰۰ کیلومتر از سیم های برق قدیمی را با کابل خودنگهدار تعویض و ۷۲ دستگاه ترانس را نصب کردیم؛ در زمینه آب آشامیدنی نیز شبکه آبرسانی ۳۰ روستا تکمیل شده و ۱۶ روستا هم لوله گذاری شدند.
فرماندار رشت اضافه کرد: برای ۱۹۰ طرح به ارزش بیش از ۴۲۱ میلیارد تومان با تعهد اشتغال ۵۰۶ نفر از محل تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ و همین طور ۲۵۱۰ طرح هم به ارزش بیش از ۲۰۷ میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ مربوط به کمیته امداد امام و بهزیستی پرداختی داشتیم؛ در بخش اشتغالزایی روستایی نیز بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات را در بخش مشاغل خانگی پرداخت کردیم.
وی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن، بیان کرد: هم اکنون ۵۸۴۴ واحد در شهرستان درحال شروع ساخت است که ۶۲۴ واحد را بنیاد مسکن و ۵۲۲۰ واحد را اداره کل راه و شهرسازی استان در مسکن مهر راه اندازی می کند.
امام پناهی با تأکید بر برگزاری با شکوه جشن انقلاب، اشاره کرد: امسال جشن انقلاب باید با شکوه تر و پرشورتر اجرا شود و اساسا حضور میلیونی مردم در اجتماعات جشن انقلاب بر عظمت نظام می افزاید و حضور مردم این پیام را می دهد که مردم همچنان به ایران و نظام پایبند هستند؛ از همه مدیران نیز انتظار داریم با تمام قدرت و با حضور میدانی بتوانند شنونده و پیگیر مطالبات مردم باشند
وی درباب ساماندهی پسماند نیز اشاره کرد: در زمینه پسماند با مشکل ۳۷ ساله مواجه هستیم و علاوه بر این گوهررود و زرجوب وضعیت آشفته ای دارند و ساماندهی زباله سور با اعتبار ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی به قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) واگذار شده که به زودی در محل سایت مستقر می شوند. پروژه خط ریلی رشت به کاسپین هم پیشرفت خوبی داشته که ان شاءالله به زودی بهره برداری برسد.
منبع:

1401/11/11
08:49:50
5.0 / 5
217
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی