معاون رئیس جمهور:

مدارس شاهد از ماموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند

مدارس شاهد از ماموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند

به گزارش لباس دونی، قزوین رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار داشت: متأسفانه مدارس شاهد از ماموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند، بدین سبب ما مخالف افزایش مدارس شاهد و اینطور بنگاه های اقتصادی هستیم چونکه با اهمیت ترین موضوع نظام تربیتی صحیح است تا این افراد مدیران آینده نظام باشند.


امیرحسین قاضی زاده هاشمی در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که امروز ۳ آذر ۱۴۰۱ در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین به خاطر سبقه همه جانبه ای که در تمدن سازی دارد و در دوره صفویه پایتخت ایران بوده، انتظار می رود در زمینه حفظ فرهنگ تمدنی سرزمین نقش آفرینی کند.
وی اضافه کرد: این استان از تا حالا دوران دفاع مقدس چهره های شاخصی را تقدیم انقلاب کرده است و امیدواریم که قزوین باتوجه به شرایطی که در ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد نقش الگویی برای سایر استانها ایفا کند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اشاره کرد: سازمان بنیاد شهید برای توسعه فرهنگ ایثار و حفظ نظام تربیتی تشکیل شده است برای اینکه توجه به منزلت و جایگاه خانواده های شهدا جزئی از حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی اظهار داشت: بنیاد شهید به عنوان معاونت ریاست جمهوری در نظر گرفته شده و در تشکیل شورای عالی ترویج و توسعه ایثار و شهادت باید جدیت بیشتری وجود داشته باشد تا از این طریق به ترویج ایثار و شهادت پرداخته شود. ما وظیفه داریم عملکرد تمامی دستگاه های کشور در زمینه عمل به قوانین و مسئولیت ها در زمینه ایثار و شهادت را احصا کرده و خدمت مقام معظم رهبری و ریاست قوا ارسال نماییم.
این مسئول بیان کرد: در زمینه مسکن خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران هم اکنون ۴۵۸۳ نفر در قزوین برای مسکن ثبت نام کرده اند که ۲۳۰۶ نفر جزو فاقدین هستند برای اینکه این افراد طی ۴۰ سال اخیر هیچ نوع خدماتی دریافت نکرده اند و در اولویت دوم ۲۲۷۷ نفر قرار دارند.
وی اظهار داشت: در دوره قبلی ساخت ۱۵۰۰ واحد تفاهم نامه بنیاد شهید برای ساخت مسکن در قزوین بود که فقط برای ۱۳۶ مورد آن اقدام جزئی شده است.
هاشمی بیان کرد: مسکن در سبد هزینه خانواده موضوع مهمی است و ما آمادگی داریم زمینی که در قزوین از اموال بنیاد شهید است را برای ساخت مسکن خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در نظر بگیریم.
وی عنوان کرد: برای ساماندهی گلزار شهدای قزوین ۷ میلیارد تومان مصوب شده که تا کنون ۳ میلیارد تومان آن اختصاص پیدا کرده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اشاره کرد: افرادی که در بنیاد شهید قزوین برای دریافت شغل ثبت نام کرده اند ۲۱۶۲ نفر هستند که ۱۸۹ نفر از آنان فرزندان شهدا و ۹۷۷ نفر فرزندان جانباز ۲۵ درصد به بالا هستند. همین طور دولت موظف شده است فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد به بالا را برای استخدام جذب نماید که برای استان قزوین به جذب ۱۹۰ نفر مجوز داده شد که در نهایت ۱۲۷ نفر جذب شدند.
وی اظهار داشت: بطور کلی میزان تسهیلات اختصاص یافته خوداشتغالی ۱۴۸ میلیارد تومان است که از شروع سال جاری تا کنون ۳۸ نفر از بنیاد شهید قزوین تسهیلات دریافت کرده اند.
این مسئول بیان کرد: در زمینه درمان دانشگاه علوم پزشکی همکاری خوبی دارد ولی برخی مراکز در قزوین مشکلاتی دارند که باید توجه داشته باشیم توجه به ایثارگران مسئولیت همه ماست تا به زحمات این افراد بی احترامی نشود.
وی اظهار داشت: در قزوین ۵۶۸ نفر از دانش آموزان و ۱۹۲۵ نفر از دانشجویان از خانواده ایثارگران هستند که ۲۳۴ نفر از آنان روزانه و مابقی شهریه پرداخت می کنند ولی تصمیم داریم دانشجویان شهریه پرداز کم شود و بصورت دولتی تحصیل کنند.
هاشمی اشاره کرد: متأسفانه مدارس شاهد از ماموریت ذاتی خود فاصله گرفته اند و در اتفاقات اخیر شاهد بودیم تعدادی از مدارس شاهد در کشور گرفتار این مسائل شدند بدین سبب ما مخالف افزایش مدارس شاهد و اینطور بنگاه های اقتصادی هستیم چونکه با اهمیت ترین موضوع نظام تربیتی صحیح است تا این افراد مدیران آینده نظام باشند.
این مسئول در آخر اظهار داشت: در تلاش هستیم مدرن ترین مرکز توانبخشی ایثارگران را در استان قزوین تأسیس نماییم که در این جهت نیازمند کمک های دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
منبع:

1401/09/03
17:00:04
5.0 / 5
248
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس دونی