توضیح کانون درباره غیبت در نمایشگاه کتاب

توضیح کانون درباره غیبت در نمایشگاه کتاب

لباس دونی: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره حضور نداشتن در بخش فیزیکی سی وسومین نمایشگاه کتاب تهران در مصلی توضیحی را ارائه نمود.


به گزارش ایسنا، در توضیح کانون در این زمینه آمده است:
«فارغ است از شرح و تعریف آفتاب…
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کارنامه کاری خود چاپ بیش از سه هزار عنوان کتاب را برای کودکان و نوجوانان ثبت کرده است و افتخار بیش از ۲۰ سال ناشر برگزیده سال را بر پیشانی دارد. سابقه بیش از نیم قرن فعالیت برای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم، ایجاد مخاطبان پایدار، تولید آثار تأثیرگذار در زمینه کودک و نوجوان و رساندن بی واسطه کتاب ها به دست مخاطبان اصلی در اقصی نقاط کشور، از افتخارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شمرده می شود.
حفظ دستاوردهای کانون پرورش فکری و عبور از حواشی حوزه های نشر و موانع موجود در انتشار کتاب در تمامی دوران بر عهده متولیان این خانه بوده و هرکس به نوبه خود چراغ این خانه را روشن نگه داشته است.
متأسفانه با وجود پیگیری های فراوان و انجام مکاتبات متعدد، حضور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ به سبب رأی صادره در سال ۹۸ طبق قوانین موجود حاکم در نمایشگاه کتاب میسر نشد و کانونی ها به تصمیم گردانندگان نمایشگاه با دیده احترام نگاه کردند و به قوانین جاری نمایشگاه گردن نهادند.
پس اینکه کانون و متولیان آن از این شرایط که در سال ۱۴۰۱ بر آنها تحمیل شد متأسف اند، اما تابع قوانین و شرایط موجود هستند. بطور قطع حضور نداشتنِ کودکان و نوجوانان در غرفه پرنشاط کانون برای متولیان دلسوز آن بسیار ناخوشایند است.
رفتار فرهنگی متولیان کانون که کتاب هایش همیشه در صف اول علاقه مندی کودکان و نوجوانان کشور قرار دارد در نمایشگاه کتاب سال ۱۴۰۱ به یادگار خواهد ماند.
حضور پرقدرت کانون در جامعه فرهنگی بطور قطع خواست همه متولیان حوزه فرهنگ و رسانه، نویسندگان و شاعران و مخاطبان وفادار کانونی ست اما توجه به قوانین نخستین گام در همراهی و هم صدایی با جامعه فرهنگی ست.
حضور مجازی کانون در نمایشگاه بین المللی کتاب فرصت مغتنمی ست تا علاقه مندان بتوانند محصولات کانونی را بصورت مجازی تهیه کنند.
امید است در برنامه ریزی های آتی کتاب ها و محصولات کانون بصورت حضوری در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد».
تصاویری از غرفه کانون در دوره های قبلیِ نمایشگاه کتاب


منبع:

1401/02/27
11:42:29
5.0 / 5
237
تگهای خبر: محصولات , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس دونی