فرماندار كلاله خبر داد:

تعویق یک هفته ای جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن

تعویق یک هفته ای جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن

لباس دونی: گلستان فرماندار شهرستان کلاله از تعویق یک هفته ای جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن به سبب فوت مادر داور خارجی این جشنواره آگاهی داد.


فرهاد شیبک در گفت و گوی اختصاصی با ایسنا با اشاره به این که تمامی مقدمات لازم برای برگزاری جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در روستای توریستی صوفیان شهرستان کلاله فراهم گشته است، اظهار نمود: تمامی تدابیر مربوط به این جشنواره شامل تدابیر ترافیکی، لجستیکی، رفاهی، امنیتی، انتظامی و فضاسازی جشنواره بطور کامل انجام شده و مشکلی برای برگزاری جشنواره وجود نداشت.
وی با اعلان اینکه از آنجائیکه به درخواست خود شرکت کنندگان در جشنواره، از داور بین المللی و خارجی برای داوری جشنواره دعوت شده است، اضافه کرد: متاسفانه با وجود همه برنامه ریزی ها، پای پرواز به ناگاه خبر فوت مادر داور خارجی جشنواره به وی می رسد که او را از حضور بموقع در پرواز باز می دارد.
فرماندار شهرستان کلاله با تاکید بر این که باتوجه به الزام برای هماهنگی های لازم با فدارسیون و شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، سفر ایشان و یا هر داور خارجی دیگر حداقل به چند روز زمان نیاز دارد، اشاره کرد: با توجه به این که مالکان اسب های شرکت کننده در جشنواره باید زمان دقیق جشنواره را برای آماده سازی اسب ها باخبر باشند یکشنبه هفته آتی را بعنوان زمان دقیق و قطعی اعلام کردیم.
شیبک با اشاره به این که جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن بیش از ۱۵ سال است که در روستای صوفیان شهرستان کلاله برگزار می شود، افزود: در سالهای آتی می خواهیم این مسابقات را بصورت بین المللی و در سطح کشورهای دنیا خصوصاً منطقه خاورمیانه برگزار نماییم.
وی از حضور تعداد زیادی از میهمانان استانی و ملی در این جشنواره آگاهی داد و اظهار داشت: جشنواره امسال با چاشنی خبر خوب همکاریهای فرمانداری کلاله با جهاد دانشگاهی برای ایجاد مرکز تخصصی خدمات اسب اصیل ترکمن با نگاهی دانش بنیان همراه خواهد بود.
منبع:

1401/02/18
15:28:04
5.0 / 5
230
تگهای خبر: تخصص , جشنواره , خدمات , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس دونی